„Máme speciální sbor rekrutovaný z bývalých vojáků z povolání, hasičů a fotbalistů,“ vysvětlil šéf nově vytvořené domobrany Martin Buksa.
Jak redakce Kvokárny zjistila, členové elitního týmu nemají prozatím stejnokroje. „Poznáte je podle toho, že ve službě používají francouzských holí tmavě modré barvy se žlutým nápisem SEVAK. Tato zkratka znamená senioři v akci,“ říká Buksa.

Domobrana má zatím poloilegální charakter. „Zaslechl jsem, že něco takového vzniklo. Nyní se ale musíme soustředit na rozkol v městské policii,“ připustil starosta Jiří Částečka.

Výsledky akčních seniorů už jsou v ulicích města vidět. „Přetáhl mě nějaký nerudný děda s modrou holí. Prý jsem nepozdravil a nedopalek jsem nehodil do koše,“ stěžuje si například jeden obchodník z centra města. „Pak se mi legitimoval, že je z nějakého Sevaku a prý to mám namísto pokuty,“ kroutí hlavou.

Příslušníci elitní jednotky už dokonce vypátrali tajemnou ohlašovačku bomb z minulého týdne. „Ano, skutečně nám nejmenovaný zdroj podal hlášení o možné identitě anonymní telefonistky,“ připustila policejní mluvčí Lenka Javorková.

SEVAK rovněž zamával s neukázněnými pejskaři. „Používáme mého kocoura, který psovi skočí na čumák. Ten zjančí a pokálí svému pánovi nohu. Tomu nezbyde než exkrement z boty odstranit a vhodit do koše,“ popsal systém jeden z čelnů sboru.

Text se nezakládá na pravdě