Kromě již tradičních akcí, které pořádá Valašské muzeum v přírodě, se mohou rožnovští těšit také na novinku z dílny kulturní agentury T klub.

Návštěvníci, kteří chtějí 18. května oslavit Den muzeí, mohou využít volného vstupu do areálu Mlýnská dolina.

Lidé se tak mohou těšit na nové stavby. Na kovárnu a zvoničku z Horní Lidče nebo také například na stodolu patřící k Tomkovu mlýnu.

Bohužel však neuvidí ukázku práce vodou poháněného mlýna, hamru nebo valchy. Muzeum totiž nezískalo souhlas vlastníků, k tomu, aby vodu k těmto atrakcím pouštělo.

O čtyři dny později (22.5.) se ve skanzenu koná tradiční Jaro na dědině. Lidé tak budou mít možnost nahlédnout do starých valašských chalup a přiučit se něco o výrobě ovčího sýra nebo o zpracování vlny. Chybět nebude ani ochutnávka sýra či čerstvého chleba s domácím máslem přímo od hospodyně. Při své cestě dědinou návštěvníci také potkají košíkáře a další valašské řemeslníky.

Kdo se nespokojí s ukázkou, pro toho si pracovníci skanzenu připravili 29. května Slabikář devatera řemesel. V Dřevěném městečku si tak budou moci zájemci vyzkoušet například hrnčířství, drátování, provaznictví, výrobu svíček, práci se dřevem, předení nebo také tkaní. Akci oživí vystoupení dětského folklórního souboru Malý Radhošť a pohádka v podání ostravského divadelního souboru Jitřenka. Májovou nabídku muzea pak 30. května uzavře kácení máje.

K oslavám měsíce lásky se připojili také pracovníci rožnovské agentury T klub. Pro příznivce dobré muziky si připravili vystoupení na každou květnovou neděli.

Folkového písničkáře Pavla Dordu tak přivítá rožnovský hudební altán 16. května. O týden později tam vystoupí soubor Radhošt a malý Radhošť.

Poslední květnovou neděli pak celou hudební akci uzavřou žáci ze základní školy v Zubří.