Zákon, který zakazuje kouření v restauracích, začal platit vloni od 1. června. Někteří hospodští pokles návštěvníků přes zimu znatelně pocítili.

„Myslel jsem si, že to ani nepoznám, ale opak je pravdou. Lidi nadávají, nevypijí co dřív, radši sedí po garážích, kde můžou i kouřit,“ posteskl si Daniel Mišurec, provozní restaurace Ráj v Hošťálkové.

Podle něj může být na vesnicích větší problém, než ve městech.

„Já jsem to nepoznala. Chodí mi tu pořád jedni a ti samí. Když v zimě museli, šli si zakouřit ven a bez problémů. Vždyť ani nebyly žádné mrazy,“ popsala provozní baru U Břízů ve Vsetíně Dita Urbanová.

Obecně vidí velkou výhodu u podniků se zahrádkami.

Hospody bez venkovního prostranství, nebo hůře dostupné, v patře, mají větší problémy.

„To víte, že si někteří neodpustí poznámky. Na cigárko musí po schodech, vyjdou přímo na ulici a kouřit tam, není nic moc,“ potvrdila servírka vsetínské hospody v patře Rose bar s tím, že by se hodil alespoň balkon.

Se zákazem kouření v restauracích se smířilo mnoho kuřáků. Některým dokonce vyhovuje.

„Já jsem rád, že mi z hospody nesmrdí hadry, a že vykouřím podstatně míň cigaret. Kdo by chodil furt ven?“ vyjádřil se Lubor Kalivoda.

S kouřením před restaurací souvisí skutečnosti, na které poukazují kuřáci i nekuřáci.

„Chudáci lidi, kteří bydlí blízko hospod,“ poukazovala na stoupající dým do bytů nad restauracemi.

Odnaučený kuřák Antonín Mareček zase poukazoval na svobodu podnikání.

„Co je horší? Zapálit si cigáro v zahulené knajpě, kam si chlapi po šichtě zajdou na jedno, nebo na zahrádce vedle rodinky s dětmi, které si vychutnávají pizzu nebo zmrzlinový pohár? Faktem je, že když jde kuřák na pivo s nekuřákem, často zůstane nekuřák sedět u stolu sám, aby si kuřák mohl venku zapálit,“ uzavřel Mareček.