Jejich uzavření nebo omezení provozu ale vzhledem k velkému počtu dětí nepřichází v úvahu. Radnice proto navrhne zastupitelům, aby počítali s vyčleněním nezbytných peněz už v rozpočtu na příští rok. „Požádali jsme hygieniky o výjimku, dostali jsme ji na tři roky. Na rekonstrukci kuchyní přitom budeme potřebovat zhruba čtyřicet milionů korun,“ uvedl starosta Jaroslav Kubín.

Nejhůře je na tom s provozním zázemím kuchyně Mateřské školy Na Zahradách, pod niž spadají i školky v Tylovicích a Horních Pasekách. Kuchyně ve školce Na Zahradách se má začít opravovat už v příštím roce. „Nejen že ji chceme rekonstruovat, ale také potřebujeme. Návrh projektu se nám líbí už i kvůli tomu, že se podle něj výrazně zlepší zázemí pro personál,“ vysvětlila ředitelka mateřské školy Věra Pokorná.

Rekonstrukce by měla podle předběžných jednání začít na konci června příštího roku. „V září bychom rádi chtěli znovu otevřít provoz naplno,“ dodala ředitelka. Nutnost oprav v tomto zařízení potvrdila také místostarostka města Markéta Blinková. „Strašně dlouho se do ní neinvestovalo, prováděla se pouze výměna původních oken za plastová. Kuchyně nevyhovuje novým hygienickým předpisům, které budou platit od příštího roku,“ doplnila zase místostarostka Markéta Blinková.

Upozornila, že v současné době radnice zpracovává projekt na rekonstrukci této školky stejně jako u ostatních nejvíce zanedbaných předškolních zařízení. „Chceme v nich totiž udržet provoz a vyhovět všem požadavkům, které hygiena vznesla.

Dětí je tolik, že nepřichází v úvahu některé zařízení zrušit nebo omezovat jeho provoz,“ uvedla místostarostka Markéta Blinková. Vsetínští hygienici se na dotaz Deníku nechtěli vyjádřit s odkazem na krajskou správu ve Zlíně. Nicméně potvrdili, že, situace v rožnovských školkách je vážná. Pracovníci Krajské hygienické stanice se slíbili vyjádřit v příštím týdnu.