Opravy přišly na čtyři miliony korun, město si muselo vystačit s vlastními prostředky. Původně mělo Zubří z rozpočtu na opravu školní kuchyně vyčleněn milion korun a počítalo s tím, že vypomůže státní dotace nebo peníze z evropských fondů. „Podnětem pro realizaci rekonstrukce byla zpráva okresní hygienické stanice, která hrozila uzavřením školní kuchyně na konci letošního roku,“ uvedl starosta Lubomír Vaculín.

Na chybějící tři miliony korun podalo město žádost o dotaci na ministerstvo financí. „V červnu ale bylo jasné, že dotace ministerstva financí nebude žádná. Nemohli jsme počítat ani s další variantou, podle níž by mohly přijít peníze od Evropské unie,“ vysvětlil starosta.

Na jeho návrh poté rada města i zastupitelstvo schválili uvolnění finanční rezervy, aby mohla být do začátku nového školního roku realizována celková rekonstrukce školní kuchyně. „Právě dnes tak budou mít žáci školy možnost poprvé zhodnotit, zda se změnila kvalita jídel při použití nových technologií,“ doplnil ředitel školy Stanislav Petružela.