Při této příležitosti se v jídelně školy uskutečnila kuchařská show s Ondřejem Slaninou z televizního pořadu Kluci v akci. Ve Zlínském kraji je do projektu Zdravá školní jídelna zapojených šestnáct škol. Certifikát již získalo sedm z nich.

„Přihlásili jsme se proto, že jsme chtěli udělat menší osvětu, co se v dnešním školním stravování děje, co by mohlo být kvalitnější a lepší,“ zdůvodnila vedoucí školní jídelny ZŠ Křižná Ivana Křížanová.

V jídelně omezili cukr v nápojích, vaří převážně z čerstvých surovin, vyvarovali se dochucovadel i polotovarů a méně solí.

Děti si také více pochutnávají na luštěninách, mléčných výrobcích i zdravých pomazánkách. Mají více ovoce a zeleniny. Vznikly též nové bufety, ve kterých si děti mohou samy dělat saláty nebo vybírat ovoce, které mají rády.

„Usilujeme o to, aby se děti stravovaly co nejlépe. Proto jsme motivovali všechny městem zřizované mateřské a základní školy, aby do projektu Zdravá školní jídelna vstoupily,“ doplnila místostarostka Valmezu Yvona Wojaczková.

Vedení města chce také personál školních jídelen pravidelně vzdělávat a organizovat setkávání kuchařek s mistry kulinářského umění.

„Proto jsme pozvali známého protagonistu televizního pořadu o vaření Ondřeje Slaninu. Příště by to mohl být například český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich,“ dodala místostarostka.

Podle Ondřeje Slaniny se ve školních jídelnách vaří dobře.

„Školní stravování v České republice je vůbec jedno z nejlepších na světě. Je to spíš jen o tom, aby se paní kuchařky a vedoucí jídelen více dívaly dětskýma očima, ale v podstatě neměnily svou práci, protože ji dělají dobře,“ chválil známý kuchař.

Ve valašskomeziříčské školní jídelně připravil polévku – hustý zeleninový krém a domácí rybí hamburger. 

Projekt Zdravá školní jídelna vznikl ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje a ministerstvem zdravotnictví. Do projektu Zdravá školní jídelna je nyní celorepublikově zapojeno 211 školních jídelen, z nichž certifikát dosud získalo 71. Projekt se snaží o to, aby se ve školních jídelnách podávala pestrá, nutričně vyvážená a chutná strava.