Shodla se na tom odborná porota, která na veletrhu Bazény, sauny & SPA 2011 v Praze ocenila nejúspěšnější stavby tohoto druhu.

Valašskomeziříčský krytý bazén se stal korunním princem, o jediný bod za favorizovaným Aquapalace v Čestlicích. Za sebou nechal Aquadream v Barrandově a aquaparky v Olomouci a Uherském Hradišti.

„Porota hodnotila například architektonickou a funkční úroveň díla, napojení stavby na celkovou infrastrukturu nebo spokojenost návštěvníků s rozsahem a kvalitou poskytovaných služeb,“ připomněla mluvčí radnice Vendula Králová.

„Čtvrť Kouty s moderním komplexem sportovišť je chloubou města,“ uvedla místostarostka Dagmar Lacinová. Kromě krytého bazénu s wellness centrem se v této lokalitě nachází letní koupaliště, zimní stadion, kuželkářské a bowlingové dráhy, tenisový fotbalové hřiště s přírodní a umělou trávou a atletický stadion s tartanovým oválem.

Druhé místo v soutěži Aquapark desetiletí je dosud nejprestižnějším, nikoli ale jediným oceněním pro krytý bazén, který je v provozu téměř tři roky. Předtím byl vyhlášen Bazénem roku 2009 a v soutěži Stavba Zlínského kraje roku 2008 získal čestné uznání.