Zastupitelé se na svém posledním zasedání shodli na částce nutné k výkupu pozemků. Plochy potřebné pro výstavbu okružní křižovatky tak budou s nejvyšší pravděpodobností ještě letos v majetku města

zahájení stavbydo konce roku

Radnice chce do konce roku také dotáhnout potřebná řízení nutná pro zahájení výstavby. Je například nutné zpracovat dokumentaci pro územní a stavební řízení. Vsetínská radnice také musí získat stavební povolení. „A samozřejmě se také potřebujeme dohodnou s majitelem komunikace, kterým je kraj, na financování stavby,“ sdělil vsetínský místostarosta Jaromír Kudlík s tím, že pokud vše půjde podle plánu, už příští rok se začně stavba za zhruba sedm milionů korun realizovat.

objezd budeu odbočky

Kruhový objezd vznikne v místě odbočky z ulice Generála Klapálka k Hypernově. U nadjezdu a ve směru od Horní Lidče by měl být vybudován zvláštní odbočovací pruh. „Ten je tam navržen proto, aby se vyrovnala intenzita dopravy a nezahlcoval se kruhový objezd auty, která míří do hypermarketů,“ vysvětlil dopravní inženýr Miroslav Coufal. Jak dále poznamenal, situace se zjednoduší i chodcům. V okolí křižovatky totiž vzniknou čtyři přechody.

kruhové řešení

Ulice Generála Klapálka patří mezi místa ve města, která jsou intenzitou dopravy nejvíce zatížena. Podle výsledků dopravní studie touto komunikací projede během čtyřiadvaceti hodin přibližně dvanáct tisíc vozů, což je stejné jako v Rokytnici. Tato intenzita dopravy si už podle odborníků navržené dopravní řešení zaslouží. „Máme velké štěstí, že ulice Generála Klapálka byla v minulosti realizována jako čtyřpruh. Tady se ukázalo, jak je důležité při budování silniční sítě myslet dopředu,“ doplnil Coufal.