S povděkem komentují obyvatelé Vsetína plné zprůjezdnění ulice Generála Klapálka na sídlišti Ohrada, ke kterému dojde v noci ze soboty na neděli. Koncem týdne dokončí dělníci stavbu kruhového objezdu a z této části města zmizí dopravní omezení. Do původního stavu se vrátí také organizace dopravy u čerpací stanice Shell v Rokytnici.

V souvislosti s dokončením stavby se na sociálních sítích objevují spokojené komentáře Vsetíňanů. Vyjadřují ale také narážky na dlouhé trvání akce i úlevu.

„Nejsem řidič, ale mám radost. Chodit na nákup do Lídlu z Luhu bylo náročné,“ napsala například Helena Kadlecová. Zejména řidiči poukazují na změny v dopravě a kritické místo v křižovatce u benzínky Shell.

„To zas bude veselo, až překopou přednosti,“ míní stručně Martin Svoboda.

S dokončením stavebních prací opět povede hlavní cesta ve směru centrum výpadovka Zlín. Auta přijíždějící do této křižovatky z obchvatu města budou muset dát přednost v jízdě. Na změnu přednosti v jízdě v Rokytnici upozorní řidiče kromě běžného dopravního značení i výstražná světelná signalizace.

Nový asfaltový kabát

Aktuálně má už nový kruhový objezd asfaltový kabát.

„V tomto týdnu ještě dokončíme vodorovné a svislé značení a dodržíme tak termín dokončení do devětadvacátého listopadu,“ informoval ředitel Bronislav Malý z Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které je společně s městem Vsetín investorem stavby.

Podle ředitele ŘSZK nedocházelo v průběhu stavby ke katastrofálním dopravním kolapsům.

„Zdálo se, že přes léto budou velké dopravní komplikace. Ale myslím, že se tyto obavy nenaplnily. Jak kruhový objezd pomůže v dopravě, jestli odlehčí v centru, to ukáže až čas, těžko se to odhaduje,“ doplnil Malý.

Po plném zprovoznění křižovatky počítá město Vsetín ještě s dalšími pracemi. „Čekají nás úpravy chodníků a příští rok na jaře terénní úpravy,“ informoval starosta Vsetína Jiří Růžička.

Radnice je si vědomá dopravních komplikací, které s sebou na řadě míst Vsetína stavba „kruháče“ přináší.

„Po celou dobu realizace na dodavatele tlačíme, aby ji dokončili co nejdříve. Dnes už mohu potvrdit, že uvedení křižovatky do plného provozu proběhne v noci ze soboty 30. listopadu na neděli 1. prosince,“ řekl starosta Růžička.

Od té chvíle pozbydou platnosti objízdné trasy. Průjezd ulicí Generála Klapálka až k světelné křižovatce U Růžičků bude opět obousměrný. Bude opět otevřený vjezd k hypermarketu Albert. Naopak se uzavře provizorní spojnice mezi parkovištěm u hypermarketu a ulicí U Huti.

Spolu s plným zprůjezdněním okružní křižovatky na Ohradě skončí také platnost výlukového jízdního řádu městské hromadné dopravy. Naopak příměstská autobusová doprava podle něj pojede nadále. A to až do 15. prosince, kdy tradičně vejdou v platnost nové jízdní řády. Ty se samozřejmě dotknou nejen příměstské dopravy, ale i MHD.