Dvaadvacetiletý student veteriny v Brně Jakub Kopecký z Nového Hrozenkova o tom ví své. Chce však podporovat valašská řemesla, a tak se s kůží naučil pracovat a vyrábí kožené doplňky k lidovým krojům.

Když výrobu předvádí třeba na jarmarcích, ve svých krpcích je samozřejmě obutý. Kromě tradiční obuvi horalů vyrábí také opasky nebo ohlávky a obojky pro psy.

Ke „svému" řemeslu se šikovný ogar z Valašska dostal, jak už to tak bývá, náhodou. „Brácha, který hraje v cimbálové muzice, jednou potřeboval opravit krpce. Když jsem zjistil, že na tom nic není, sehnal jsem si kůži a začal tuto typickou valašskou obuv vyrábět sám," popisuje dvaadvacetiletý mladík.

Při výrobě se prý zpočátku inspiroval fotkami nejrůznějších krpců z nejrůznějších oblastí regionu. „Každý krpec má jiný ksicht. Podle toho se pozná, který krpcař ho výráběl," vysvětluje Hrozenkovan.

Za zvláštním názvem klasické obuvi pastevců ovcí prý není nic mimořádného. „Krpec je to proto, že je vyrobený z jednoho kusu kůže sbalené a na boku nakrapatěné," podává vysvětlení mladý krpcař.

Pro výrobu krpců je ale kromě kůže důležitá také voda. „Nejdřív si podle šablony udělám tvar, pak to na hodinu namočím a už se může vyrábět," líčí Jakub Kopecký postup výroby.

Dále jmenuje speciální pomůcky, které při práci používá. „Nejdůležitější nástroje jsou nožík, parůžek a tluček. Třeba tluček používám k tomu, abych vytvaroval špici. Ta se narazí na kopyto a pak se vybouchá do požadované podoby," ukazuje.

Nyní mu jdou krpce na první pohled pěkně od ruky. Dříve to však podle svých slov tak snadné nebylo.

„Ze začátku bylo nejhorší odhadnout velikosti. Chtěl jsem vyrábět velikost pět a udělal jsem osmičku, " směje se při vzpomínce na své začátky dvaadvacetiletý Jakub Kopecký.

Autor: Bára Kursová