Radnice už vybrala zhotovitele celkové úpravy křižovatky Jasenické a Zbrojovácké ulice a jejího okolí. Stavební práce samotné ale začnou až na jaře.

Přestavbu křižovatky začala radnice zvažovat poté, co bylo nutné z legislativních důvodů zrušit původní přechod pro chodce. Přechod v minulosti přetínal komunikaci třetí třídy, která je v majetku Ředitelství silnic Zlínského kraje.

„Právě to jej nechalo zrušit s odůvodněním, že vzhledem k nadměrné délce třináct a půl metru neodpovídal legislativě,“ připomněl starosta Vsetína Jiří Růžička.

Výstava s názvem Někdo to rád sušené na zámku ve Vsetíně.
Na zámku vystavují valašské odrůdy ovoce. Koná se i křest knihy a přednáška

Faktem je, že místo je dopravně velmi frekventované. Lidé zde ale zároveň potřebují přecházet k zastávce autobusů jedoucích směrem do průmyslového areálu. Radnice proto nechala zpracovat projekt, který myslí na bezpečnost chodců i cyklistů. Změní se proto i okolí zmíněné křižovatky, kde vzniknou dvě bezbariérové autobusové zastávky.

Stávající chodník nově povede až za zastávkou mimo nástupiště autobusu a dočká se rozšíření, aby mohl sloužit současně chodcům i cyklistům. Silnici dělníci zúží na sedm metrů a přechod pro chodce se posune oproti původnímu asi 20 metrů výše směrem k Jasenicím.

Přechod i zastávky budou osvětlené. Úprav se dočká i nedaleká odstavná plocha, z níž vznikne regulérní parkoviště s vyznačenými stáními.

„Nové dispozice křižovatky a jejího okolí umožní pohodlné a bezpečné přecházení Jasenické ulice, a to i za snížené viditelnosti, i bezpečný pohyb cyklistů,“ věří Jiří Růžička.

Náklady na stavební práce dosáhnou necelých tří milionů korun bez DPH. Město na projekt získalo dotaci ve výši 2,4 milionu korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Vítězná firma TM Stav by měla zahájit stavbu na přelomu března a dubna příštího roku, dle vývoje počasí, a dokončit ji do sto padesáti následujících dnů,“ uzavřel starosta.