„Jako v předchozích dvou letech jsme ze školního křišťálu zhotovili trofeje kuželovitého tvaru, letos se světle zeleným dýnkem a zkosenou horní částí, na níž je vypískovaný text,“ představil dílo zdejších učitelů autor výtvarného návrhu Ondřej Strnadel.

Pořadatelům předali šest trofejí – vždy pro jezdce i navigátora – ve skutečnosti jich ale vyrobili dvojnásobek pro případ, že by některá měla kaz nebo se při opracování poškodila.

„Velmi se mi líbí, rád je předám vítězným posádkám,“ oceňuje dílo meziříčských sklářů předseda organizačního výboru rally a bývalý závodník Jaromír Tomaštík, jehož nemrzí, že o žádnou z trofejí už nebude bojovat.

„Všechno má svůj čas a místo. Zazávodil jsem si hodně, je třeba uvolnit místo mladším. Posádky to na letošní rally nebudou mít jednoduché, vítězství visí hodně vysoko,“ předpovídá Tomaštík.

Obdobných zakázek měli v poslední době ve sklářské škole několik. Nedávno dokončili na čtyřicet křišťálových trofejí pro oceněné v anketách Učitel a Sportovec Zlínského kraje.