Uskutečnění dvou záměrů však závisí na získání dotací. Určitě tu ale opraví kapli

O záměru obecního úřadu diskutovali na své letos poslední schůzi zastupitelé. Plán zmiňovaných investic schválili.

Snaha vedení radnice se zamlouvá i lidem žijícím v Krhové.

„Je to moc dobře, že se úřad o rozvoj vesnice takovým způsobem stará. Vyjadřuje tak vlastně, podle mého názoru, i poděkování lidem za to, že se rozhodli v naší Krhové žít," vyjádřil své přesvědčení jeden z místních obyvatel Dalibor Sekyra.

Místo v záměrech krhovského obecního úřadu má také kaplička.

„Stavba je v havarijním stavu. Nutné je opravit především její střechu," poznamenala starostka Krhové Kateřina Halaštová.

Stejně akutní je ve vesnici také oprava ulice Pod Lesem.

„Potřebujeme zde vyřešit především problém s tím, že se na silnici drží voda. Nemá z ní kam odtékat," upozornila starostka.

Radnice předpokládá, že s financováním těchto staveb vesnici pomůže Zlínský kraj a Ministerstvo pro místní rozvoj. Na kapličku je potřeba 1,5 milionu korun a na opravu ulice o milion korun víc.

„Opravy zajistíme ale i v případě, že peníze z kraje ani od ministerstva nedostaneme. Tady práce už další odklad nesnesou," konstatovala Halaštová.

Ministerstvo pro místní rozvoj hodlají Krhovští požádat o dotaci i na zaplacení prací spojených s úpravou prostranství před základní školou.

„Naší snahou je upravit tento prostor tak, abychom usnadnili například dovoz dětí do školy. Přibudou tady i tři parkovací místa," předpokládá starostka. Do těchto prací se ale naopak radnice pustí pouze v případě, že na ně dotaci získá.

„Dílo je odhadováno na téměř dva miliony korun. Pokud dotaci nezískáme, zajistíme pouze dílčí úpravy prostranství. Zejména s ohledem na bezpečnost provozu po něm," dodala starostka Krhové.

Představitelé krhovské radnice se chtějí ve druhé polovině příštího roku pustit rovněž do vybudování bezbariérových chodníků, autobusové zastávky a silničních přechodů ve vesnici kolem hlavní silnice.

„Záleží ale na tom, zda Státní fond dopravní infrastruktury vyhlásí vhodnou dotační výzvu. Práce jsou v tomto případě vykalkulovány na více než sedm milionů korun. A to si vesnice sama platit nemůže dovolit," poznamenala starostka Krhové Kateřina Halaštová.