Profesionální fotografie i obrazy zdobí porodnicko-gynekologická oddělení většiny nemocnic. Porodní asistentky valašskomeziříčské nemocnice se rozhodly pro veselejší a poutavější dekoraci. Většina personálu má doma talentované malé umělce, a proto od tohoto měsíce zdobí oddělení kresby zvířátek, kočárků, sanitek a pokojíčků, které namalovali školáci i předškoláci.

„Chodby aktuálně krášlí necelé dvě desítky obrázků, mezi kterými dominují pestrobarevné kresby. Nechybí ale ani malby nebo obrazy tvořené kombinovanými technikami,“ uvedla mluvčí nemocnice Lucie Drahošová.

Obrázky si denně prohlíží zaměstnanci nemocnice, ale také nastávající maminky, pro které je tato originální výzdoba zpestřením před jejich porodem. A pozitivně tento nápad přijímají i malí umělci a jejich maminky.

„Jsme rády, že se tvorba našich dětí líbí a přináší i klientkám našeho oddělení potěšení. I samotné děti jsou rády, že mohou rozveselit nejen personál, ale i naše budoucí či současné rodičky,“ hodnotí za porodní asistentky přínos této myšlenky Andrea Dočkalová.

AUTOR: ANNA VACULÍKOVÁ