Půlminutovým klipem, který s úspěchem koluje na facebooku a nasbíral už stovky "lajků", se pracovníci valašskomeziříčské záchranky připojili k celosvětové výzvě, zprvu určené příslušníkům integrovaných záchranných systémů, k nimž se však houfně přidávají mnozí další.

„Cílem je ukázat, jak prospěšné je umývat si ruce, nesahat si na obličej a udržovat odstup. Také my jsme chtěli předat lidem něco vtipného a pěkného,“ usmívá se Jakub Gallo.

Na první dobrou

Video vzniklo za pouhých jedenáct minut, natočit se ho podařilo „na první dobrou“.

„Museli jsme jednat rychle, kdykoli nás mohli odvolat k výjezdu. Tomu se podřídila celá choreografie, ani na vymýšlení tanečních kreací nebyl čas,“ vysvětluje další účinkující Tomáš Tvrdý.

Covid-19 v klipu původně neměl vystupovat, ale záchranáři usoudili, že by bylo dobré ho ukázat.

„Jako kostým jsme použili povlak na peřinu, do něhož jsme vystřihli otvory pro ruce a na záda nalepili jmenovku,“ líčí Gallo.

Ilustrační foto
V Liptále napálil do poštovné schránky, chytili ho až v Luhačovicích

Poučení i odreagování

Jejich klip provázejí vesměs příznivé ohlasy, které je samozřejmě těší.

„Chtěli jsme se odreagovat, protože ani my nejsme roboti, a současně lidem předat jednoduchý návod, jak dodržováním základní hygieny zabránit postupu koronaviru,“ říkají záchranáři.

Jejich počin pobavil i vedoucí lékařku valašskomeziříčské záchranky.

„Jsem ráda, že se tímto způsobem prezentovali a zároveň poučili veřejnost. I v nynější těžké době je třeba zachovat si smysl pro humor a zdravý rozum,“ míní Libuše Dvořáková.

Ilustrační foto
Alkohol byl špatný rádce. Motorka se muži postavila „na zadní“