Záštitu nad krajským kolem pak převzala bronzová medailistka z Olympijských her 1996 v Atlantě a bývalá mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková.

Mezi družstvy zvítězili žáci Základní školy Vyhlídka Valašské Meziříčí. „Ziskem 30 680 bodů vytvořili český rekord," pověděl Valašskému deníku jeden z hlavních organizátorů odznaku na Valašsku Jiří Kadla.

Pomyslnou jízdenku do celostátního finále v Praze získal spolu s Vyhlídkou i tým Základní školy Vizovice, který skončil na druhém místě.

Úspěch a rekord žáků z Vyhlídky není jediným superlativem valašskomeziříč­ského krajského kola. „Na český rekord dosáhl ve své kategorii výkonem 6380 bodů také Šimon Vrána ze Základní školy Salvátor Valašské Meziříčí," dodal Jiří Kadla.

Na tartanovou plochu atletického oválu meziříčského stadionu se postavilo 160 dětí z dvanácti týmů základních škol Zlínského kraje. Soutěž se skládala z běhu na šedesát metrů, skoku do dálky, běhu na kilometr, skok přes švihadlo, hod míčkem a ve shybech. „Byla jsem tu moc spokojená. Za předvedené výkony je potřeba všechny děti pochválit. Poděkování patří i těm, kteří se na přípravě krajského kola podíleli. Ale také všem, kteří se sportujícím dětem věnují. Postupujícím do republikového finále přeji hodně úspěchů," vyjádřila se po skončení soutěží Šárka Kašpárková.