„Koupání v ní je ze zdravotního hlediska riskantní zejména pro osoby se sníženou imunitou, těhotné ženy, malé děti nebo pro alergiky,“ řekla Eva Javoříková z krajské hygienické stanice. Podle ní voda neodpovídá předepsaným mikrobiologickým limitům a pro výše zmíněné skupiny obyvatel tak není vhodné, aby se v ní koupaly.

„Nejedná se však o zákaz, koupání zde pouze nedoporučujeme,“ doplnila hygienička Javoříková. Ostatní, tento týden kontrolovaná přírodní koupaliště v kraji jsou bez závad, voda je všude ke koupání vhodná. Týká se to štěrkoviště v Otrokovicích, slepého ramena řeky Moravy Pahrbek u Napajedel, vodní nádrže Bystřička, štěrkoviště Nový Hrozenkov i přírodního koupaliště Kámen v Ostrožské Nové Vsi.

Kvalita vody v retenční nádrži Všemina a v luhačovické přehradě je podle rozborů z minulého týdne mírně zhoršená. Je sice vhodná ke koupání, ale se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi. Citlivější jedinci by se po koupání v ní měli raději opláchnout pitnou vodou. Pravidelné rozbory v obou těchto vodních plochách plánují zlínští hygienici na příští týden.