Na letní koupaliště ve Valmezu zavítá v průměru 30 tisíc návštěvníků ročně.

„Jejich zájem se výrazně zvýšil poté, co se nám loni podařilo otevřít nový víceúčelový nerezový bazén. Návštěvníci se dočkali nejen nových atrakcí, ale došlo také ke zvýšení kapacity areálu,“ uvedl starosta města Robert Stržínek.

Nový bazén v Meziříčí loni přilákal rekordní návštěvnost

V minulém roce otevřený nerezový bazén s vyhřívanou vodou a atrakcemi nahradil po šestnácti letech zchátralý plavecký bazén a zvýšil kapacitu koupaliště z 1600 na 2300 lidí denně. A novinka přilákala rekordní počet návštěvníků, během prvních dvou měsíců otevření zde zavítalo před 40 tisíc plavců. Za bazén a také nový vstup s moderními turnikety zaplatilo Valašské Meziříčí 60 milionů korun bez DPH. Nerezová vana má hloubku 1,2 metru a plochu 800 metrů čtverečních. Součástí bazénu je šestnáctimetrová skluzavka, tobogán dlouhý 75 metrů nebo lehátka a sedátka s perličkou.

Kromě nerezového bazénu jsou zde další tři vodní plochy. Plavecký bazén s šesti drahami, rekreační bazén a dětské brouzdaliště. A ty by se v budoucnu měly dočkat oprav.

Hororový klaun děsí pod mostem ve Vsetíně. Naštěstí jen jako nové graffiti od Proroka; listopad 2023
Hororový klaun děsí pod mostem ve Vsetíně. Naštěstí jen jako nové graffiti

Město nyní stojí před otázkou další rekonstrukce stávajících bazénů.

„Jejich obložení ani další použité materiály už neodpovídají dnešním standardům. Pravidelně dochází nejen k odlupování kachlíků, ale vznikají zde také netěsnosti, které musíme každý rok s nemalými náklady odstraňovat,“ vysvětlila Miroslava Wrzecká za provozovatele koupaliště.

V příštím roce projekt, v 2025 rekonstrukce

Zastupitelé proto vyčlenili v rozpočtu na rok 2024 částku dva miliony korun na vypracování projektové dokumentace rekonstrukce plaveckého a rekreačního bazénu s brouzdalištěm.

„O tomto kroku diskutujeme několik let. Nyní nastal vhodný čas, abychom na rekonstrukci bazénů začali pracovat. Počítáme s tím, že do stávajících bazénových těles necháme osadit nové nerezové vany. Plánujeme rozšíření části atrakcí především pro nejmenší a součástí prací bude i rekonstrukce přilehlých ochozů bazénů a brodítek či nové oplocení,“ představil rozsah prací starosta Stržínek a pokračoval: „I když náklady aktuálně odhadujeme na zhruba 60 milionů korun, je tato investice pro zachování dalšího bezproblémového provozu letního koupaliště nezbytná. Pokud půjde vše dle plánu, chtěli bychom ještě letos vybrat projektanta. Rekonstrukci bychom zahájili po ukončení sezony v roce 2025 tak, abychom opravené bazény otevřeli návštěvníkům v červnu 2026.“

Demolice lávky u průmyslovky ve Vsetíně; středa 1. listopadu 2023
VIDEO: Demolice lávky u průmyslovky ve Vsetíně. Po nové se projdete za dva roky

Radnice navíc počítá s tím, že v areálu koupaliště vznikne také nový bufet, díky čemuž se rozšíří nabídka služeb pro návštěvníky.

Na valašskomeziříčském městském koupališti se nachází celkem čtyři vodní plochy. Nejnovější z nich, moderní víceúčelový bazén s rozlohou 800 m2, širokou nabídkou atrakcí a tepelnou přípojkou pro ohřev vody, byl otevřen v červnu 2022. Dále návštěvníkům slouží plavecký bazén s šesti drahami a plochou 375 m2, rekreační bazén s rozlohou 585 m2 a dětské brouzdaliště o ploše 100 m2, právě tyto mají projít zmíněnou rekonstrukcí.