Padesát pět korun zaplatí dospělý za celodenní pobyt na rožnovském koupališti. „Je to nejlevnější koupání v okolí," potvrdil vedoucí provozu Libor Pavlík.

Připustil rovněž, že nízká cena má co do činění i s nedávnou renovací bazénu a dotací z Evropské unie. Na koupališti jsou ale lákadlem kromě mírné ceny i další atrakce.

„Máme tu bublinkové vany, divokou řeku, lidé mohou využít možnost zahrát si plážový volejbal," doplnil výčet atraktivní nabídky Pavlík. Přibylo též šedesát nových trezorů, které lidem poslouží pro úschovu cenných věcí, jako je například peněženka nebo helma. Využíván bývá v Rožnově plavci i místní krytý bazén. Tady musejí návštěvníci počítat s odstávkou od 1. do 14. srpna.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Ve Valašském Meziříčí vyjde celodenní vstup o dvacet korun dráž. Novinkou letošní sezony jsou lepší podmínky pro návštěvníky se zdravotním postižením. „Schůdky lidem s omezenou pohyblivostí usnadní vstup do rekreačního bazénu. Rozsah ostatních poskytovaných služeb ani jejich ceny se proti loňsku nezmění," informovala už před časem jednatelka ST Servis Miroslava Wrzecká.

Letošní sezona podle ní potrvá v závislosti na počasí do 31. srpna. Poradila též sledovat webové stránky. Mají zde totiž semafor otevření koupaliště. Otevírací doba se samozřejmě může měnit v závislosti na počasí.

VSETÍN

Ceny nezvýšili ani ve Vsetíně. Naopak návštěvníci koupaliště zaplatí o dvacet procent méně. „Jde ale jen o koupaliště Pod Pecníkem. Loni stál vstup pro dospělého sto a teď osmdesát korun. Pak pětihodinový vstup stál dospělého vloni osmdesát a teď stojí šedesát korun," popsala Gabriela Hučíková ze Vsetínské sportovní. Sleva asi o deset procent se týká také dětí. „Pro veřejnost jsou připravená dřevěná lehátka se slunečníky i plastová lehátka. Další desítky lehátek si lidé mohou půjčit a dát kdekoli na travnatou plochu. K dispozici jsou zdarma," doplnila Hučíková.

Ve Vsetíně je v provozu i venkovní bazén u městských lázní. „To je vhodné místo pro lidi, kteří chtějí mít klid a opalovat se. Je vhodný spíš pro kondiční plavce," uvedla Hučíková. V souvislosti s provozem krytého bazénu pak provozovatelé upozorňují na uzavření prostoru sauny pro veřejnost až do 5. září.

Sympatické prostředí ke koupání nabídne také třeba areál v Hutisku-Solanci, kde mohou využít lidé ke trávení volného času také minihřiště s umělým povrchem pro minifotbal, košíkovou a volejbal.

Už tradičně láká k letním radovánkám koupaliště v Mikulůvce. Tady sice lidé nenajdou honosný aquapark, ale klid a pohodu uprostřed příjemné krajiny.

Autor: TÁŇA MARKOVÁ