Autorem výstavy je sběratel, designer a stavitel Petr Šimr, který před dvěma lety na vsetínském zámku slavil velký úspěch se stavebnicí LEGO. Tentokrát z Prahy na Valašsko přivezl desítky exponátů z legendární české stavebnice SEVA.

„Návštěvníci mohou vidět běžné tovární sety i vlastní tvorbu Petra Šimra. K té nejnovější patří třeba unikátní kolekce na téma Noemova archa s nádhernými modely zvířat,“ přiblížila kurátorka výstavy Olga Méhešová z Muzea regionu Valašsko. Svět kostiček neláká jen na hotové exponáty, návštěvníci si mohou poskládat i své vlastní.

„K dispozici je pro ně zvláštní herna,“ upozornila Méhešová. Zájemci si také mohou na recepci pořídit stavebnici SEVA za zvýhodněnou cenu.

Součástí výstavy jsou i dvě doprovodné akce s názvem Kostičkohraní. První se koná v neděli 9. února. Na příchozí čeká krom prohlídky výstavy a SEVA herny i tvůrčí dílna s výrobou figurek z výstavy a oblíbená zámecká pátračka s tematickými úkoly.

„Akce se uskuteční od 9 do 16 hodin. Je ale na každém, kdy přijde a kolik času u nás stráví. Těšíme se,“ pozvala lektorka Muzea regionu Valašsko Zuzana Hrabovská. Druhé Kostičkohraní se uskuteční v sobotu 21. března.