Do projektu Otevřené brány se zapojí několik desítek obcí a farností po celém Zlínském kraji. Rožnovská radnice při té příležitosti podpoří svůj kostel částkou čtyřiceti tisíc korun. „Cílem projektu je rozvoj všeobecné vzdělanosti a duchovní kultury zpřístupněním vybraných sakrálních objektů široké veřejnosti a turistům,“ uvedl místostarosta Rožnova Václav Mikušek.

Připomněl, že Rožnov se k Otevřeným branám připojí už podruhé. „Vloni dveřmi kostela Všech svatých prošlo více než sedm tisíc turistů. Mezi nimi byl třeba i náš nejznámější hokejista Jaromír Jágr,“ připomněl Mikušek.

V květnu bude kostel Všech svatých turistům přístupný vždy v sobotu od 10 do12 hodin a od 13 do 17 hodin. V neděli pak od 13 do 17 hodin.

Od června do září bude otevřen od úterý do soboty vždy od 10 do12 hodin a od 13 do 17 hodin. V neděli pak od 13 do 17 hodin. „V době státních svátků bude otevírací doba stejná jako o víkendech. V době církevních obřadů či kulturních pořadů se od prohlídky upustí,“ doplnil mluvčí Rožnova Tomáš Gross.