Pepčín

Od 11 hodin se bude konat tradiční silvestrovské setkání na Pepčíně, místě mezi Drslavicemi a Vlčnovem, kde kdysi stával zámeček Pepčín. Na neformálním setkání obyvatel Uherskobrodska, které má vyvrcholit zpěvem státní hymny o pravém poledni, bude podle organizátorů vzájemně poskytnuto občerstvení z vlastních přinesených zdrojů.

Velká Javořina

Historie tradičního silvestrovského setkání Čechů, Moravanů a Slováků na nevyšším vrcholu Bílých Karpat - Velké Javořině, sahá až do 19. století. A i když byl oficiální program tohoto setkání kvůli pandemii koronaviru už v loňském roce zrušen, dorazily na Velkou Javořinu davy lidí. A jinak tomu s největší pravděpodobností nebude ani letos.

Fotogalerie: Velká Javořina 31.prosince 2020

Svatý Hostýn

Hostýn je se svou bazilikou Nanebevzetí Panny Marie dlouhodobě nejnavštěvovanějším poutním místem Moravy. K návštěvě přímo vyzývá i během Silvestra a na Nový rok, kdy budou také navíc posíleny autobusové spoje z Bystřice. A kromě několika tradičních bohoslužeb během dne, proběhne také jedna přímo o půlnoci na Nový rok.

Fotogalerie: Svatý Hostýn - 20. března 2021

Hrad Lukov

Zřícenina hradu Lukov se nachází na jižním svahu Hostýnských vrchů, severně od Zlína, odkud také jezdí do Lukova pravidelně autobus. Pokud dáváte přednost cestování autem, přímo pod kopcem je k dispozici i bezplatné parkoviště. Nahoru vede cesta lesní pěšinou (červená a zelená trasa a také lesní cesta. Ačkoliv je expozice hradu a bufet od listopadu do března uzavřen, venkovní prostory hradu jsou i nadále otevřeny.

Fotogalerie: Hrad Lukov v únoru 2021

Kelčský Javorník

close Silvestrovský výběh (výšlap) na Kelčský Javorník info Zdroj: facebook zoom_in Silvestrovský výběh (výšlap) na Kelčský Javorník Nejvyšší hora Hostýnských vrchů - to je Kelčský Javorník. Možných výchozích bodů, odkud se na tento vrchol vydat, je hned několik - asi nejznámější je cesta z Rajnochovic.

Vystoupat na toto oblíbené turistické místo však můžete také třeba z Chvalčova či Tesáku. Kromě procházky přírodou na vás čeká i rozhledna s unikátním výhledem do kraje.

Pustevny

Příjemnou silvestrovskou či novoroční procházku nabízí tradičně také Pustevny. Ty se nacházejí v nadmořské výšce 1018 m a na jejich vrcholu jsou k vidění třeba dřevěné stavby Libušín a Maměnka. Z Pusteven se navíc můžete vydat po naučné stezce Radegast až na Radhošť, který za příznivého počasí nabízí krásný výhled jak na Beskydy, tak také Valašsko, Jeseníky či Malou a Velkou Fatru.

Fotogalerie: Čarokrásné Pustevny

Janův hrad

close Janův hrad ve Vizovicích info Zdroj: DENÍK/Lukáš Fabián zoom_in Janův hrad ve Vizovicích Tradiční silvestrovský punč na Janově hradě se bude konat i v letošním roce. Od 10 do 16 hodin tam bude k zakoupení třeba horký punč s ovocem, čaj, tradiční valašská kyselice, cigáro z udírny, chleba se škvarkovým sádlem či špekáčky k opékání. Z výtěžku akce bude následně financována obnova Janova hradu.

Soláň

Vrchol Soláň leží v Hostýnsko-vsetínské hornatině v nadmořské výšce 861 metrů. Nachází se asi deset kilometrů od Rožnova pod Radhoštěm a čtyři kilometry od Velkých Karlovic. Právě trasa z Velkých Karlovic je jako dělaná pro milovníky přírody a pěších výletů. Soláni také bývá občas přezdíváno „vrch umělců“, neboť se zde ve 20. letech 20. století scházeli významní spisovatelé, malíři a hudební skladatelé.

Fotogalerie: Zimní počasí na Soláni na Horním Vsacku v úterý 13. dubna 2021