Díky moc za vše. Děkujeme za svobodu a statečnost. Díky za svobodný život nás i našich dětí. Respekt a čest Vám, pane prezidente. To jsou jen některé ze vzkazů, které Rožnované vpisovali do kondolenční knihy už od osmnáctého prosince. „Mnohé vzkazy doprovodili lidé typickým malovaným srdíčkem. V nejbližších dnech odešlou pracovníci radnice kondolenční knihu se vzkazy do Prahy,“ přiblížil mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Doplnil, že mezi prvními se do knihy podepsala starostka Rožnova Markéta Blinková společně s oběma místostarosty a s některými dalšími členy rady města.

Soustrastné vzkazy a slova díků vepisovali lidé do kondolenčních knih také ve Valašském Meziříčí a Vsetíně. V té meziříčské je zanechalo takřka sto sedmdesát obyvatel města. „Někteří se jen podepsali, jiní připojili i krátký vzkaz,“ upřesnila mluvčí města Vendula Králová. Dodala, že podobně jako z Rožnova také z Meziříčí v těchto dnech kniha odejde k rukám rodiny Václava Havla.

Stejně se povede také kondolenční knize ve Vsetíně. „Doplnili jsme ji průvodním dopisem a je připravena k odeslání,“ potvrdila mluvčí radnice Jana Čadová.

Kolik Vsetíňanů a s jakým obsahem svůj vzkaz na stránkách knihy zanechalo, však pracovníci úřadu nezjišťovali. „Přišlo nám to nedůstojné. My jsme jen jako město nabídli lidem možnost vyjádřit svou soustrast. Bylo osobní věcí každého, zda se rozhodl přijít,“ zdůvodnila Čadová.