Vedení Poličné si převzalo Cenu naděje pro živý venkov za místní spolkový život a občanskou společnost. „Jsme potěšení, ale také to pro nás znamená, že i nadále se budeme snažit dělat všechno pro to, aby to u nás žilo,“ vyjádřil se starosta obce Vladimír Místecký.

Starosta Hošťálkové Petr Laštovica pogratuloval vítězům a upozornil, že hodnoticí komise měla letos těžký úkol. V silné konkurenci získala obec Mimořádné ocenění za připomenutí partyzánské historie. „Letos jsme prezentaci pojali jinak, interaktivně. Převlekli jsme se za partyzány a za doprovodu skupiny historického vojenského oddílu jsme hodnotitele vozili po vesnici a předváděli, jak to tady vypadalo za války,“ popsal Laštovica.

Sousední Ratiboř se soutěže zúčastnila posedmé. Letos porota nenechala bez povšimnutí jejich unikátní kroniku a udělila obci diplom za její vzorné vedení. Místostarosta Ratiboře Martin Žabčík měl z ocenění velkou radost a připomněl, že si ho zaslouží hlavně kronikářka Ester Miniariková. „Kronika je raritou v tom, že je ručně psaná starosvětským písmem. Napsání jedné stránky trvá paní Ester i čtrnáct dní. Jsme rádi, že to porota ocenila a udělila nám za to cenu,“ uznal Žabčík.