Zatímco oficiální zdroje o zátahu na pokerovou hernu mlčí, městem jde šeptanda o velkých penězích, hazardu a podvodech na hráče.

Ve vazbě měl prý v souvislosti s nelegální hernou skončit po zátahu majitel provozovny bývalý prvoligový rozhodčí Pavel Býma.

Policisté se k případu nechtějí prozatím vyjadřovat. „Právo na poskytování informací si v tomto případě vyhradilo Okresní státní zastupitelství ve Vsetíně," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Ani státní zástupce Petr Bareš ze vsetínského zastupitelství nevnesl do zvěstí, které se Valašským Meziříčí šíří, jasno. V policejní zprávě je podle něj uvedeno, že informace se nemají zveřejňovat.

Policisté uvalili informační embargo

„Mohu jen říci, že probíhá trestní řízení ve věci nelegální pokerové herny. V této souvislosti byla uvalena koluzní vazba," řekl alespoň Petr Bareš.

Takzvaná koluzní vazba se využívá v případech, kdy existuje reálná obava, že člověk obviněný z trestného činu bude ovlivňovat svědky nebo spoluobviněné nebo jinak mařit vyšetřování.

Valmezem se šíří šeptanda

Podle neoficiálních zdrojů skončil ve vazbě právě majitel penzionu Pavel Býma. Tuto skutečnost Valašskému deníku nepřímo potvrdil jeden z jeho zaměstnanců. „Nějaký zátah se tady odehrál. Já jsem u toho přímo nebyl, jen jsem o tom slyšel. Nemohu to komentovat. Pan Býma je momentálně mimo. Vím kde, ale neřeknu to," reagoval na telefonický dotaz.

Jak uvedli další Meziříčané, v herně se hrával poker o vysoké částky poměrně často. Údajně zde také mělo docházet k podvodům na hráče. „Co jsem slyšel, prováděly se tady čachry s žetony," shrnul obecné mínění o nekalých praktikách v penzionu obyvatel Valašského Meziříčí, jehož jméno má redakce Valašského deníku k dispozici.