Mezi nejzajímavější novinky přitom jistě bude patřit propojení lyžařských středisek Ski centrum Kohútka a Ski region Bílá společným skipasem. „Chceme lyžařům nabídnout možnost volného pohybu mezi oběma areály, které díky evropským penězům prošly výraznou modernizací. Obě mají sedačkovou lanovkou a děla na umělý sníh,“ řekl Miroslav Maczko ze společnosti Ski centrum Kohútka.

Výrazně se podle něj zvýší kvalita služeb pro návštěvníky, kteří budou moci zejména u vícedenních jízdenek vyzkoušet obě střediska, jež od sebe dělí hranice Moravskoslezského a Zlínského kraje.

„Kromě toho budeme od nové sezony zasněžovat i sjezdovku spojující centrální parkoviště se spodní stanicí sedačkové lanovky, čímž se výrazně zlepší příjezd lyžařů k sedačkové lanovce,“ vysvětlil Maczko.

Na vavřínech však neusínají ani další provozovatelé vleků. Například areály na Soláni a v Karolince připravují posílení skibusu a dále nový informační a navigační systém s digitálním displejem, který bude lyžaře informovat o aktuálním provozu vleků, ale také o volných parkovacích místech.

„Lyžaři budou mít také k dispozici také více odstavných míst pro auta,“ slíbil Marek Cimala, provozovatel vleků na Soláni a v Karolince, kde je zprovozněna venkovní terasa s občerstvením.

Zimní počasí netrpělivě vyhlíží také provozovatelé vsetínského lyžařského střediska na Jasence, které také připravuje několik novinek.

„Věřímě, že nám bude přát počasí a nebudeme proto muset často zasněžovat. Rádi bychom vytvořili co nejpřijatelnější sazby zejména pro mladé lidi a rodiče s dětmi,“ uvedl jednatel Lyžařských vleků Jasenka Tomáš Mlýnek. Návštěvníci areálu by se tak podle něj mohli těšit i na výhodnější vstupné.