I proto se organizátoři ankety rozhodli pro tajné hlasování, které započalo ve středu. Od této chvíle až do desátého října už nebudou průběžné výsledky veřejné. I několik zbývajících dnů však může pořádně zamíchat s pořadím. „Naprostá většina vyplněných archů k nám dorazí až v posledním týdnu hlasování. Konečné počty hlasů se každoročně navýší až k desítkám tisíc," podotkla koordinátorka ankety Hana Rambousková. Podle ní lze tedy očekávat, že výsledné pořadí stromů se ještě hodně promění.

To by mohlo znamenat novou naději pro valašského favorita Kobzovu lípu. Ta se sice dlouhou dobu držela na čtvrté pozici, nedávno však o jednu příčku klesla. Na nyní čtvrtý strom – Lidickou hrušeň jí v úterý chybělo přes sto hlasů. Na první Jiřickou lípu neuvěřitelných osm set padesát šest.

Kdo s hlasováním dosud váhal, neměl by již dál otálet. Hlasování oficiálně končí následující středu. Pro Kobzovu lípu je nutné zaslat DMS ve tvaru DMS STROM10 na číslo 87 777. Cena je třicet korun.

Zamíchat pořadím mohou lidé i pomocí hlasovacích archů. Ty je možné stáhnout na stránkách nadacepartner­stvi.cz. Cena je šedesát korun a podepsat se na něj může dvacet hlasujících.