Zařízení totiž pro ně i letos připravilo zajímavé akce, při nichž mohou malí čtenáři nalézt zábavu a odpočinek. Připraveny jsou tak nejrůznější hry, soutěže či tvořivé dílny. Jedna z nich proběhla ve středu na schodech před vsetínskou knihovnou. Jmenovalo se Dudkování aneb malování s ilustrátorem dětských knih Adolfem Dudkem a dětem se velmi líbila.

Ilustrátor jim totiž vysvětlil základní principy kreslení. „Všechny obrázky jsou v podstatně složeny ze základních tvarů. Člověk ale musí mít hlavně fantazii, protože produkuje výtvarné dílo jen na základě textu,“ vysvětlil dětem Adolf Dudek, který ilustroval bezmála stovku dětských knih a řadu „cédéček“. Ti, kteří si prázdninové akce v knihovně oblíbili, ale i děti, které by se jich rády zúčastnily a neměly ještě příležitost, budou mít možností ještě dostatek.

„Hned na příští týden je například připravena pexesománie, a to v knihovně v Luhu, trávnické oddělení nabízí ukázky a výuku orientálních tanců Tančím jako Laila a v počítačové učebně hlavní budovy knihovny proběhne akce s názvem Čabárna, která je určena všem, kteří si chtějí zahrát po internetu,“ přiblížila ředitelka knihovny Helena Gajdušková. Program pro děti a mládež je však nachystaný i na celý srpen.

Zájemci tak mohou navštívit například výtvarnou dílnu malých mistrů, pohádky a tance s vůní Orientu, listování, strašidlové dopoledne, cestu za pokladem jsme také připravili výlet na letiště do Štípy s možností vyhlídkových letů,“ upozornila na letošní specialitu ředitelka knihovny. Dlouhodobým záměrem vsetínské knihovny je totiž mládeži nabídnout nejen četbu, ale také prostor, v němž by mohly smysluplně trávit svůj volný čas.

„Chceme, aby děti do knihovny chodily také za zábavou a relaxací, aby si tady chodily hrát a bavit se. Obzvláště v těchto horkých dnech je příjemné, když si mohou odpočinout v stinné chladné knihovně,“ vysvětlila Gajdušková. Podle ní i tento přístup vytváří pozitivní vztah k literatuře.