Ti všichni si čekání na prezidenta krátili poslechem valašské muziky i písniček v podání valašskomeziříčské cimbálové muziky Polajka s primášem Petrem Baklíkem.

Lidé se na setkání s prezidentem těšili. „Trošku mě svými výroky a některými kroky v posledních týdnech pozlobil. Tak se jdu přesvědčit, jak to vlastně je," pronesl s úsměvem Milan Černota.

Další Meziříčany přivedla na nádvoří zvědavost. „Pana Zemana jsem nikdy naživo neviděla. Jsem taky zvědavá, co nám tady poví. Moc se těším," vyjádřila se Blažena Ševčíková.

Zvědavost a zájem přivedla na setkání s prezidentem Zemanem rovněž Martu Půlpánovou. „Ráda bych znala jeho názor na dopravní obslužnost v našem regionu. Jinak se zajímám o všechno, co se kolem mě děje," pověděla před zahájením mítinku Meziříčanka Valašskému deníku.

Na prostranství před galerií Sýpka panovala skvělá. Neovlivnil ji ani chlad a blížící se déšť. A když prezident Miloš Zeman vstoupil na pódium a Meziříčany oslovil, bylo jasné, že atmosféru, tak typickou pro Valašsko, nemůže nic ohrozit.

„Jsem moc rád, že jsem na Valašsku. Řekl bych, že tady se lidé nejmíň podrážejí. A když se jim něco nelíbí, řeknou si to do očí. Kéž by celá Česká republika byla Valašskem, ale to se jen tak asi nepodaří," pronesl prezident republiky k shromážděným a sklidil za to potlesk na otevřené scéně.

Chvíli na to se potvrdilo to, co se dalo očekávat. Přišel silný déšť. Lidé však neodcházeli. Stáli pod deštníky a pokládali hlavě státu dotazy. Zajímalo je, co může stát udělat pro rychlejší dokončení silnic. Konkrétně například Palačovské spojky.

Podle Miloše Zemana se stavby potýkají se třemi problémy: s penězi, které se už prý ale daří na silnice vyčlenit, s majiteli pozemků, kteří dělají při stavbách obstrukce, a se Zelenými.

„Proto nevolte lidi, kteří mají zelený mozek," vyzval lidi prezident. Další dotaz z pléna: Jak se bude jmenovat poslední kniha Miloše Zemana? „Umění stárnout," prozradil prezident.

Jeden z účastníků setkání požádal Miloše Zemana, aby inicioval zákon o slušném chování poslanců. „Nemám tu možnost. Nejsem zákonodárcem. Kdybych ale takovou možnost měl, spíše bych navrhl přijetí zákona o tom, že se nemá krást," reagoval prezident.

Neoslovovali ho však jenom dospělý. Jeden ze školáků se hlavy státu zeptal, zda ho ta práce baví. „Kdyby mě nebavila, šel bych od toho. Člověk by neměl dělat to, co jej nebaví," odpověděl chlapci Miloš Zeman.

Ve Valašském Meziříčí dostal prezident republiky na rozloučenou a jako památku na pobyt ve městě skleněnou vázu vyrobenou z nového speciálního skla vyprodukovaného meziříčskými sklářskými učni. Od jednoho z návštěvníků setkání pak dostal také knihu o prvním československém prezidentu T. G. Masarykovi.