Ve Vsetíně jsou však jednání stále v plném proudu a kandidátku měla donedávna kompletně zpracovanou pouze Občanská demokratická strana. Do voleb povede stranu současná místostarostka Vsetína Iveta Táborská.

O ostatních lídrech stran, a tedy možných budoucích kandidátech na starostu města, ještě definitivně rozhodnuto není. Přesto se některá jména zatím neoficiálně skloňují.

Dá se předpokládat, že první pozici na kandidátce KDU-ČSL obsadí nynější starostka města Vsetín Květoslava Othová. TOP 09, která se bude letos o přízeň voličů ucházet poprvé, zřejmě povede jednatel Vsetínského hokejového klubu Stanislav Pavelec.

Ve hře o křeslo starosty Vsetína jsou stále také další zajímavá jména. Jedním je například senátor Jiří Čunek, který tuto funkci už zastával a netají se tím, že by o ni znovu rád usiloval. Zda jej ale do voleb vyšle KDU-ČSL nebo „spřízněná“ Volba pro město, také není ještě rozhodnuto.

O tom, koho ze současných zastupitelů i nových tváří vsetínské komunální politiky byste rádi viděli v čele radnice, můžete již nyní hlasovat v přiložené anketě. Oficiální kandidáty jednotlivých stran včetně jejich stručných medailonů, budeme postupně doplňovat a aktualizovat.