Ten by měl stát na pozemku bývalých garáží a dílen ČSAD Vsetín. „Už jsme koupili předmětné pozemky. Rádi bychom připravili projekt tak, aby k realizaci výstavby mohlo dojít v nejbližší době,“ uvedl prokurista společnosti Intercora Pavel Pelc

Obyvatelé Rožnova ale nejsou zprávou nijak poťěšeni. „V centru by další supermarket, pokud by prodával stejný sortiment jako ty ostatní, byl zbytečný,“ zamyslela se například Ludmila Kocůrková. Připustila, že v okrajových částech města, například ve směru na Hutisko, by nový obchodní dům opodstatnění ale měl.

Podle rožnovského starosty Jaroslava Kubína je město velkými nákupními centry předimenzováno. „Budou-li splněny všechny zákonné podmínky pro povolení stavby ze strany investora i stavebního úřadu, nelze projektu výstavby obchodního domu Kaufland v podstatě zabránit,“ uvedl Kubín.

Zastupitelstvo se podle něho však bude muset zabývat otázkou, zda stavba nebude mít dopad na životní prostředí a kvalitu života obyvatel, žijících v těsné blízkosti zamýšlené stavby.