Tradici koupání v ledové vodě Balatonu, jak se mezi lidmi přírodnímu koupališti u Hrozenkova říká, založili otužilci Dušan Divín a Josef Paška z Karolinky již před osmi lety. „Poslední tři, čtyři roky už míváme na Štěpána i slušnou podporu diváků. Vloni nás přišlo podpořit na dvě stě lidí," připomněl Dušan Divín.

I když letos prozatím nebylo příliš extrémních mrazů, voda v Balatonu má podle Dušana Divína pouhé dva stupně. „Strávíme v ní asi dvacet minut," naznačil otužilec s tím, že s kolegy ze spolku Karolinských hřebců chodívá na Balaton „trénovat" i třikrát týdně.

Odhadl, že letos by se mohlo do studené vody odvážit až deset lidí. „Každý rok nám pozvolna přibývají nováčci. I když ve vodě vydrží třeba jen pár minut. To vůbec nevadí. Vydržet to, není žádná sranda," zdůraznil Dušan Divín.

Nové zájemce o ledovou koupel Karolinští hřebci rádi přivítají i letos. „Důležité je vzít si plavky a osušku a zejména dostatek teplého oblečení na následné zahřátí. Na místě bude připravený i horký čaj a přítomný bude také lékař pro případ potřeby," nastínil Dušan Divín.

Letošní plavání otužilců na Balatonu u Nového Hrozenkova začne na Štěpána 26. prosince s úderem třinácté hodiny.