Karolinka tak má jednoznačného vítěze voleb. „Chtěla bych všem, kteří nám svůj hlas odevzdali, upřímně poděkovat. Je to pro nás skvělé vysvědčení. Jsem ráda, že budeme moci v započaté práci pokračovat," svěřila se Valašskému deníku Marie Chovanečková.

Je totiž víc než pravděpodobné, že v Karolince bude napříště fungovat stejná koalice. Zřejmě jen málokdo bude uvažovat o něčem jiném, než o seskupení vítěze voleb s ČSSD. Sociální demokraté totiž spolu se Sdružením nezávislých kandidátů – Karolinka mají v patnáctičlenném zastupitelstvu jasnou nadpoloviční většinu. Pokud jde o rozdělení mandátů v novém zastupitelstvu, pak vítěz bere sedm a ČSSD dva. „Nevidím sebemenší důvod, proč bychom neměli spolu dál město řídit," vyjádřil se Bohumil Václavík, který v minulém funkčním období zastával v Karolince pozici místostarosty a v Karolince vedl kandidátku sociálních demokratů.

Další post místostarosty, nedojde-li k něčemu naprosto nepředvídanému, v Karolince obsadí Bohumila Václavíková. Valašskému deníku to potvrdila Marie Chovanečková.

Vytvoření jiné koalice, pokud skutečně dojde k dohodě mezi Sdružením nezávislých kandidátů – Karolinka a ČSSD, je totiž v Karolince nemožné. I kdyby se ostatní spojili, většinu hlasů v karolinském zastupitelstvu prostě nezískají.

Podle Marie Chovanečkové, o níž se hovoří jako o jediné kandidátce na post starostky města, předpokládají budoucí koaliční partneři, že ustavující schůze nového zastupitelstva se uskuteční nejpozději začátkem listopadu.

Hovořit v Karolince o jakémsi programovém prohlášení na další čtyři roky by bylo předčasné. Bude prý záležet na hodně okolnostech. Především na vyhlášení grantových programů. Lídři zřejmě staronových koaličních stran přesto shodně mluví o tom, že by se rádi zaměřili zejména na vybudování víceúčelového centra ve městě, nových startovacích bytů pro mladé rodiny a jeslí.