Karolinka eviduje desítky žádostí o přidělení nájemního bytu. Plánovaná výstavba reaguje na strategický rozvojový plán města a dotazníkové šetření, kdy občané označili nedostatek dostupného bydlení a bytů pro rodiny s dětmi za jeden z nejpalčivějších problémů.

„Jsme teprve na začátku. Požádali jsme o dotaci na zpracování projektové dokumentace a spolupracujeme s architektonickou kanceláří na studii. Prvotní návrhy slibují, že objekt esteticky doplní centrum Karolinky a stane se jejím charakteristickým rysem,“ míní radní pro investice a rozvoj města Vlastimil Rapant.

„Pokud půjde vše podle plánu, požádáme příští rok o dotační podporu na výstavbu. V ideálním případě by mohla začít v roce 2025.“

Projekt má podporu z národního plánu obnovy, který Karolince garantuje příznivé finanční podmínky. Při předpokládané investici 62 milionů korun totiž počítá s dotačním titulem ve výši 40 procent. A vedení města chce také požádat o zvýhodněný úvěr, který garantuje pokrytí 90 procent výdajů.

Záměr výstavby bytů v centru představí radnice nejdříve obyvatelům Karolinky.

„O projektu budeme občany podrobněji informovat v následujících měsících. Plánujeme uspořádat besedu, kde představíme projekt a zjistíme preference zájemců o nové byty,“ uzavřel starosta Libor Ptáček.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Starosta Vsetína Čunek se v kauze s Romy obrátí k Evropskému soudu pro lidská práva

Starosta Vsetína Čunek se v kauze s Romy obrátí k Evropskému soudu pro lidská práva; tisková konference; MěÚ Vsetín; úterý18. června 2024 | Video: Iva Nedavašková