Městský úřad v Karolince tak v současné době řídí uvolněná starostka Marie Chovanečková a neuvolněná místostarostka Bohumila Václavíková (obě SNK – Karolinka).

Obyvatelé Karolinky přijímají dění ve vedení města s rozčarováním. Ozývají se však i hlasy, že taková situace se dala čekat, a že musela dříve, nebo později nastat. „Přesně nevím, o co ve sporu ve vedení města šlo. Povídá se ledaco. Ale mrzí mě to. Město a jeho obyvatelé potřebují klid a řešit jiné problémy. Pro obyvatele zásadnější než ty, kdo na radnici je či není," vyjádřil se Karolinčan Libor Křenek.

Sám bývalý místostarosta, který ve vedení města pracoval pět let, v pondělí redakci sdělil, že odchod z pozice zvažoval již delší dobu. „Je to výsledek autoritářského vedení města paní starostkou. Nechtěl jsem být dál v jejím vleku a dělat to, co se mi z podstaty nelíbí. Nechci být u věcí, které jsou prováděny v rozporu s tím, co Karolinka potřebuje," vyjádřil se Bohumil Rožnovják.

Dění kolem své osoby vnímá Bohumil Rožnovják, který dál zůstává členem zastupitelstva města, jako snahu o jeho politickou likvidaci. „Do poslední chvíle jsem ctil koaliční dohodu. Ale dál už to prostě nešlo," poznamenal.

Starostka Karolinky Marie Chovanečková Valašskému deníku sdělila, že zastupitelstvo neučinilo nic jiného, než že respektovalo přání Bohumila Rožnovjáka. „Pravdou ale také je, že s jeho prací na postu místostarosty jsme spokojeni nebyli. Z tohoto důvodu mu byla Radou města Karolinka udělena v letních měsících i výtka," poznamenala šéfka karolinského Městského úřadu.

To, že se vedení města názorově rozdělilo, však starostka Chovanečková jako spor nevnímá. „Osobně mě události posledních dní na karolinské politické scéně mrzí," dodala

Koaliční smlouvu s jiným partnerem v Karolince neuzavřeli. A nic nenasvědčuje ani tomu, že k jejímu uzavření přistoupí místní politici později. „Jsme tady pro lidi. Ne pro nějaké politické manipulace. Jedeme dál. Alespoň při hlasováních uvidíme, komu jde o život ve městě a komu o politické ambice," řekla Marie Chovanečková.

Městská rada v Karolince má v současné době pět členů. Čtyři tvoří stávající radní za SNK – Karolinka. Na uvolněné místo Bohumila Rožnovjáka zastupitelé zvolili knihovnici Danielu Bártkovou (KSČM).

Lehké to ale v nadcházejících týdnech a měsících zřejmě mít nebude. Už nyní čelí radnice čtyřem trestním oznámením. Sváry vyvolává také přístavba hasičské zbrojnice a černá skládka pod přehradou Stanovnice. „Zatím se ale k tomu vyjadřovat nebudeme," upozornila starostka.