„Odcházející zubařka dostala nabídku práce ve Zlíně na odbornějším pracovišti. Přes naši snahu ji zde udržet, jsme nakonec neuspěli,“ uvedl místostarosta města Karolinka Oldřich Škorňák a poukazuje na obtížnost situace ve zdravotnictví, zejména v zajištění zubařské péče.

„Na venkově a v pohraničí tento problém vnímáme ještě intenzivněji. Stejný problém jsme v našem městě řešili už před několika lety. Tehdy jsme měli štěstí a díky naší investici do modernizace ordinace jsme zubní lékařku sehnali,“ připomenul Škorňák.

Nabídka pro zubního lékaře zahrnuje kromě atraktivního finančního bonusu také moderní a dobře vybavenou ordinaci.

Cyklostezka Rokytenka ve Vsetíně. Ilustrační foto
Cyklostezka Rokytenka se rozrůstá, dva další úseky Vsetín dokončí letos

„V případě potřeby zajistíme kvalifikovanou zdravotní sestru, nabízíme uzavřené smlouvy se zdravotními pojišťovnami a zavedenou klientelu. Na posledním lednovém zastupitelstvu jsme pak schválili náborový příspěvek ve výši půl milionu korun,“ prozradil místostarosta Oldřich Škorňák.

„Mimo běžně poskytované benefity nabízíme financování dalšího vzdělávání, další investice do vybavení ordinace a k bydlení velký – čtyřpokojový byt v centru města,“ doplnil.

Tímto krokem se Karolinka snaží nalézt pro své obyvatele řešení a zároveň poskytnout výhodné podmínky pro zubní lékaře hledající nové pracovní příležitosti.

Případný zájemce o zavedenou stomatologickou praxi si pak může vybrat, zda bude pracovat jako zaměstnanec města se všemi benefity s tím souvisejícími nebo si po dohodě ordinaci odkoupit a pracovat samostatně.