Jednotlivá trestní oznámení se zase podle zatím neověřených zdrojů týkají předražení výstavby výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje v Karolince, problematiky zadávání veřejných zakázek a financování příjezdových komunikací na soukromých pozemcích.

Podání čtyř trestních oznámení potvrdil vsetínský státní zástupce Petr Bareš. „Jedno z nich již bylo odloženo. Dalšími se zabývají policisté. Bylo by předčasné, cokoliv k tomu dodávat," vyjádřil se ve čtvrtek státní zástupce pro Valašský deník.

Počet podnětů a trestních oznámení vnímá současné vedení Karolinky jako silnou kritiku dosavadní pětileté práce pro město. „Přitom se nám podařilo uskutečnit velké množství funkčních projektů," podivuje se starostka Karolinky Marie Chovanečková (SNK-Karolinka).

K dalším horkým bodům současné politiky města říká. „Bohužel, pokud jde o přístavbu garáží u hasičské zbrojnice, k obyvatelům sousedního domu se dostala, nevím od koho, pouze ta negativní stránka projektu. S obyvateli ale dál chceme o tomto záměru a případných změnách ku prospěchu obou stran diskutovat," poznamenala.

Hodnota přístavby garáží je podle ní odhadnuta na asi deset milionů korun. „Když s návrhem uspějeme, zaplatí devět milionů korun dotace," vysvětlila starostka.

Pokud jde o vyvážení stavební sutě z opravované pily do míst pod přehradní nádrží, označila starostka tuto informaci za pravdivou.

Podle ní se pod takzvanými lagunami skladuje odpad asi dvacet let. „Chceme ale celou plochu ve spolupráci s ochránci přírody rekultivovat. Chystáme plán na vytvoření naučné stezky. Materiál navážený z pily je tu uskladněn právě pro tento účel. Po roztřídění jej použijeme," slíbila.

Na základě oznámení zde dokonce provedli kontrolu pracovníci České inspekce životního prostředí z Brna. „Všechno je zatím předmětem dalšího zjišťování. Výsledek proto ještě nemáme," doplnila Marie Chovanečková.

Odkud oznámení přišlo, neví. „Pro nás je autor oznámení neznámý. Nejde o ojedinělý jev v našem městě," posteskla si.

Marie Chovanečková ovšem čelí také přímé kritice vlastní osoby. Jak už se před časem pro Valašský deník vyjádřila, jde podle ní spíše o osobní antipatie.

Opoziční zastupitel a bývalý starosta města Tomáš Hořelica (ODS) nicméně upozorňuje, že na městě nevládne klidná atmosféra. „Lidé se bojí cokoli říct. Kdo se postaví je okamžitě umlčen," posteskl si Hořelica.