Do 31. ročníku soutěže Stavba roku se přihlásilo celkem 110 staveb. Do finálového kola dostalo nominaci 38 projektů, z nichž třináct obdrželo od odborné poroty hlavní cenu. Jedním z nich byl také Kapka Resort.

Kapka resort byl jedinou stavbou ze Zlínského kraje, která si odnesla hlavní cenu v podobě křišťálové lahve.

Provozovatelé lyžařských středisek se připravují na start sezony
Sněhová děla jedou na plný výkon. Start zimní sezony v Beskydech se blíží

„Valašský region a jeho veřejné volnočasové, edukativní, společenské, gastronomické a především sportovní služby, získaly díky soukromému vsetínskému investorovi unikátní, výtvarně střídmou, nápaditě a efektně řešenou, funkčně promyšlenou novostavbu zimního stadionu s hotelem, restaurací, fitness, klubovnami, prodejnou sportovních potřeb i venkovní upravená sportoviště vysoké kvality. “ zní hodnocení poroty, kterou tvořil architekt Jan Vrana, architektka Martina Hovořáková, profesor Zdeněk Jiran, inženýrka Renata Zdařilová a docent Jan Pašek. 

Multifunční objekt v obci s osmi stovkami obyvatel

Postavit takovou halu s s hotelem, wellness a širokým využitím, v obci s osmistovkou obyvatel není v českých poměrech běžné.

Jak k tomu vůbec došlo? Ve Vsetíně už delší dobu chyběla druhá ledová plocha, kterou by mohli využívat především mladí hokejisté. Podnikatel Dušan Kotrla se proto rozhodl, že ji vybuduje. Plány postupně začaly nabírat reálné obrysy a v září loňského roku se Kapka resort poprvé otevřel veřejnosti.

Bývalý internát ve Valašském meziříčí se změní na nájemní byty pro mladé rodiny - vizualizace
Stavební boom v Meziříčí. V nejbližších letech vyroste 400 bytů a 100 domů

Jak sám Dušan Kotrla přiznal, původně bylo v plánu vybudování pouze ledové plochy.

„Když se nám však naskytl tento pozemek a začali jsme vše plánovat, přišlo mi, že pouze ledová plocha by na tomto pozemku byla málo. Proto jsme se rozhodli přidat i další věci. Chtěl jsem ale, aby na sebe vše navazovalo. Ostatně tento koncept platí i v mé firmě – podnikáme ve dřevě, zpracování dřeva a dopravě. Vše tak na sebe navazuje, ale zároveň je možné každou jednu část dělat samostatně,“ řekl Dušan Kotrla, který se při budování resortu inspiroval v zahraničí.

„Hledal jsem inspiraci v Kanadě, byl jsem se také podívat na Slovensku, kde soukromý investor udělal něco podobného a velice se mi to líbilo,“ vysvětlil Kotrla.

Rozmanité služby na jednom místě

Multifunkční sportovní centrum zahrnuje rozmanité služby – moderní zimní stadion s celoročním mražením, hotel, restauraci, wellness, posilovnu i různé fyzioterapie. Projekt vznikl na podporu mládeže, profesionálních sportovců i široké veřejnosti s cílem vytvořit místo pro pohybové aktivity, trénink, relax i kvalitní gastronomii.

Srdcem multifunkčního sportovního centra je hlavní obdélníková loď s rozměry 65,50 x 36,65 metrů, jež zahrnuje ledovou plochu s rozměry 61 x 26 metrů a tribuny pro 189 sedících diváků. Zimní stadion je ze tří stran obklopen dvoupodlažními přístavbami (technické zázemí, zázemí pro hokejisty, hotel, restaurace, fitness) a ze severní strany je k němu připojen jednopodlažní přístavek, v němž je umístěno wellness.

V pátek 24 listopadu instalovali na Masarykově náměstí v Rožnově vánoční strom.
Rožnov už zdobí vánoční strom. Dvanáctimetrovou jedli rozsvítí v pátek

K objektu náleží i zpevněné plochy a komunikace včetně sta parkovacích míst pro klienty resortu a šesti parkovacích stání pro nabíjení elektromobilů. V exteriérové části bylo vybudováno multifunkční sportovní hřiště o ploše 1 000m2 se speciálním kazetovým povrchem pro in-line a další sporty.

Základní kámen multifunkční sportovní haly byl položen v červnu 2021, veřejnosti se poprvé hala otevřela koncem září 2022.

Projekt již dříve získal hlavní cenu v soutěži Stavba roku 2022 Zlínského kraje v kategorii staveb občanské vybavenosti.