Novinku si už v pondělí nenechaly ujít desítky lidí. Aby kanceláře zabránily případným frontám, upravili někde výjimečně i otevírací dobu: například do poboček Tipsportu přišly jen v Kroměříži desítky lidí.

„Největší zájem byl v kanceláři ve Spáčilově ulici. Kvůli internetovému sázení tam zamířily přes dvě desítky registrovaných hráčů. Podle našich informací to odpovídá průměru,“ prozradil mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Lákadlem pro sázkaře byl podle něj i bonus, který kancelář nabízí. „Ke každému vkladu tipaři přidáme na účet sto procent vložené částky, ale jen do výše dvou tisíc korun. Nejčastěji si lidé uložili peníze v hodnotě do tří tisíc korun,“ poznamenal Ježek.

Desítky zákazníků zamířily v pondělí kvůli internetovému tipování také do regionálních poboček Fortuny. „V celém Česku pak přišly zhruba dva tisíce lidí,“ informoval mluvčí Fortuny Tomáš Bahník.

Využít možnosti internetového sázení ale některé sázkaře překvapivě ani moc neláká. „Ani to nezkusím. Pro mě má osobní kouzlo, když jdu do kanceláře osobně,“ svěřil se například Eduard Čech z Kroměříže.

Možnost uzavírat sázky přes web nenadchla ani Milana Zdráhala z Kroměříže. „Stejně toho využít nemůžu, nemám totiž internet. A také si myslím, že to pro některé velké hráče bude veliká zkáza,“ míní muž.

Kdo ale přece jen upřednostňuje internet, musí se nejprve zaregistrovat na některé z kamenných poboček.

„Je potřeba totiž vyplnit patřiční formulář a předložit číslo bankovního účtu. Hráči pak obdrží heslo a musí si nadotovat svůj herní účet, a to buď prostřednictvím převodu, nebo složí hotovost v kanceláři,“ vysvětlil mluvčí Tipsportu Ježek.

Přechod na tipařskou novinku se ale ani v pondělí neobešel bez problémů. „Zkoušel jsem se zaregistrovat a pak vyrazil na pobočku kroměřížské Fortuny, obsluha ale po mě chtěla číslo smlouvy, které mi přitom na internetu program nenabídl,“ zlobil se jeden ze sázkařů.

Nakonec ale situaci vyřešil šalamounsky: vsadil si ještě klasicky postaru u okénka. „Zkusím to zítra ještě jednou, možná jsem někde udělal chybu,“ pokrčil smířlivě rameny.