V pondělí 4. října si sedmačtyřicetiletá žena položila v jednom z uherskohradiš­ťských supermarketů kabelku s peněženkou a platební kartou do vozíku. „Jen na chvilinku se od něj vzdálila, a když se vrátila, kabelka byla pryč. Přišla tak celkem o dva tisíce korun.

Ve stejný den, jen o trochu později a v jiném z hradišťských supermarketů měla pětapadesátiletá žena kabelku položenou v nákupním vozíku a skládala věci na pokladnu. I během tohoto okamžiku jí zloděj kabelku dokázal ukrást. Měla v ní uloženu peněženku s osmi sty korunami a platební kartu,“ konstatoval uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Rovněž v Uherském Brodu v tentýž den zloději „nespali“. V jednom ze supermarketů nakupovaly matka s dcerou. Kabelku zavěsily na očko vozíku, vybíraly zboží a odbíhaly k regálům. „Až ve chvíli, když přišly k pokladně, si dvaatřicetiletá žena všimla, že kabelka na vozíku nevisí. Proběhla prodejnu, ale kabelku nikde na zemi nenašla. Lidí, kterých se na kabelku ptala, jí řekli, že se kolem jejich vozíku potulovali muž se ženou, kteří náhle z prodejny odešli. Krást je ale neviděli. Zloděj si odnesl kabelku s telefonem, fotoaparátem, platební kartou, tedy s věcmi za téměř dva a půl tisíce korun,“ doplnil Mergental.

O kabelku s penězi a věcmi, které dohromady měly hodnotu téměř třicet tisíc korun, přišla před několika dny i žena, která nakoupila v jednom z hradišťských supermarketů. Do kufru auta skládala nákup. Předtím ale odložila kabelku na sedadlo spolujezdce a neměla ji pod kontrolou. Až nastartovala, tak si uvědomila, že kabelku nemá.

Policisté proto všechny nakupující dámy upozorňují, aby si své věci důkladně hlídaly. Jedině tak nedají pobertům šanci.