V knihovně představí valašské kroje

Kdy: čtvrtek 14. dubna od 17.00 hodin
Kde: K klub Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně

Tematický pořad Jak znáš svůj kraj a kroj spojený s přehlídkou valašských krojů ze soukromých sbírek uvidí ve čtvrtek návštěvníci K klubu Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně.

Přibližně deset modelek a modelů předvede na dvacet krojů pro nejrůznější příležitosti. „Představí kroje slavnostní, obřadní, kroje dětí, svobodných, ženatých, na práci a na všední den, na svátek a do kostela," vyjmenovala knihovnice Kateřina Janošková.

Odborný komentář poskytnou Ludmila Babicová a Alois Štrbík z Hovězí coby tetička Malíkova a strýc Ferdiš. Přehlídku hudebně doprovodí cimbálová muzika a valašský gajdoš Petr Sovják.

Akce začíná v 17 hodin.

Manželský poker opět na scéně

Kdy: pátek 15. dubna od 19.00 hodin
Kde: Lidový dům ve Vsetíně

Čtvrtou reprízu úspěšné komedie Manželský poker francouzského dramatika Marca Camoletiho nabídnou dnes večer divákům herci Divadla v Lidovém domě ve Vsetíně.

Režie veselohry, kterou vsetínští ochotníci zařadili do svého repertoáru letos v lednu, se chopil Pavel Rejman. Režisér, který v posledních letech se souborem z Lidového domu nazkoušel úspěšná představení Světáci či Limonádový Joe.

Také Manželský poker publikum přijalo dobře, ocenili jej i porotci nedávné krajské přehlídky Divadelní Vsetín. Camolettiho hra je o žárlivosti a nevěře. Hlavními postavami jsou manželé Bernard a Jacqueline Belmannovi, které ztvárňují Roman Bláha a Dagmar Pavloušková. „Základní zápletka je taková, že manželka hledá svého muže a zjistí, že nejméně dva měsíce není tam, kde si ona myslela, že je," naznačil režisér Pavel Rejman.

Proč není tam, kde měl být, vysvětlí manžel velmi osobitě: přizná milenku. „Ale zároveň vysvětlí, že sice má milenku, ale jen proto, že i manželka sama má milence," dodal režisér. Vzájemné vyložení karet na stůl pak vede k velmi netradičnímu řešení situace. Čtvrtou a do prázdnin i poslední reprízu komedie Manželský poker hrají členové souboru Divadla v Lidovém domě dnes od 19 hodin.

Vltava na koncertě ve Vsetíně představí nové album Čaroděj

Kdy: sobota 16. dubna od 20.00 hodin
Kde: hudební klub Tři opice ve Vsetíně

Osobitá pražská kapela Vltava, shromážděná kolem zpěváka, kytaristy a herce Roberta Nebřenského, slaví letos 30 let od svého vzniku.

Nadcházející sobotu 16. dubna se na svém narozeninovém turné devatenácti městy nazvaném Já čekám v Čechách zastaví také ve Vsetíně. Vystoupí v hudebním klubu Tři opice. „Vltava se před časem vrátila ke svému původnímu zvuku se saxofonem a flétnou a posluchačům tak nabídnou oblíbené skladby v aranžích, které důvěrně znají," uvedla Štěpánka Kubíčková, která kapelu zastupuje. Muzikanti ve Vsetíně také představí nové, v pořadí již sedmé album Čaroděj, které obsahuje čtrnáct skladeb. „Název alba napovídá, že jde o desku čarodějnou. Čaroděj, který písněmi provází, jemně rozechvívá nečekaná duševní zákoutí a má moc dovést posluchače do radostného stavu smíření," řekl k novince Robert Nebřenský z kapely Vltava.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Trampolinisté zvou na Dolní Bečvu

Kdy: sobota 16. dubna
Kde: tělocvična ZŠ v Dolní Bečvě

Letošní první závod českého poháru ve skocích na trampolíně bude v sobotu 16. dubna hostit tělocvična Základní školy v Dolní Bečvě na Rožnovsku.

V soutěži se mimo jiné představí také úspěšní reprezentanti České republiky z mistrovství Evropy semifinalistka a olympionička Zita Frydrychová a finalisté závodu synchronních dvojic Adam Sült a Naim Ashab. „Věříme, že diváci projeví zájem o tuto olympijskou disciplínu a přijdou se podívat na špičkové akrobatické výkony našich sportovců," řekla za pořadatele někdejší vynikající česká reprezentantka ve skocích na trampolíně Petra Juříčková Vachníková.

Český pohár začíná v tělocvičně ve škole v Dolní Bečvě v sobotu v 9 hodin, kdy je na programu kvalifikace. Finále žákovských kategorií je naplánováno na 15 hodin, finále dospělých pak na 18 hodin.