Srnčí guláš a kapela Gracia

Kdy: sobota 16. července od 19.00 hodin
Kde: Dolní Bečva

Tradiční myslivecký výlet pořádají v sobotu členové Mysliveckého spolku Dolní Bečva ve Sportovním areálu u Bečvy.

Návštěvníci akce se mohou těšit na srnčí guláš. K poslechu jim zahraje kapela Gracia. Začátek je plánovaný na 19 hodin.

U Karlovského muzea se sejdou hrnčíři z celého regionu

Kdy: sobota 16. července od 9.00 hodin
Kde: Karlovské muzeum ve Velkých Karlovicích

Hrnčířský den pořádají v sobotu u Karlovského muzea ve Velkých Karlovicích. Připraveny jsou ukázky řemesel, tvůrčí dílny pro děti a vystoupení Cimbálové muziky Polajka a Cimbálové muziky Jiřího Kašpara.

Akce Hrnčířský den začíná v sobotu od 9 do 17 hodin.

Karlovské hudební léto zahájí dcera Pavlíny Jíšové

Kdy: pátek 8. července od 19 hodin
Kde: Penzion Pod Pralesem Velké Karlovice

V pátek se koná první letošní koncert Karlovského hudebního léta u Penzionu Pod Pralesem. Koncerty se tu konají každý pátek na venkovním pódiu, začíná se v 19 hodin, vstupné je dobrovolné. Jako první zahraje 8. července písničkář René Souček s Adélou Jonášovou, talentovanou dcerou Pavlíny Jíšové.

Nabídka ze sousedního regionu

Hradiště bude hostit českou beachvolejbalovou elitu

Kdy: celý víkend
Kde: Uherské Hradiště

Na špičkové hráče beach- volejbalu se mohou těšit všichni, kdo zavítají na turnaj Staropramen Cool Český pohár, který se od 8. do 10. července koná v rámci Slováckého léta v Uherském Hradišti.

„Přihlášeni jsou například mistři republiky z roku 2015 David Kufa s Davidem Lencem či legendy beache Petr Beneš s Přemyslem Kubalou, účastníci olympijských her v Londýně," zve ředitel Tomáš Němec do volejbalového areálu za sportovní halou v Uherském Hradišti. Pro velký zájem turnaj začíná už v pátek ve 14 hodin kvalifikací, které se zúčastní 16 týmů. Ty budou bojovat o šest postupových míst. Od sobotních devíti hodin pak vypukne Český pohár, kde se o prvenství utká celkem čtyřiadvacet dvojic.

Vedle již zmíněných hráčů budou k vidění například vítězové halového šampionátu mužů v plážovém volejbale Ondřej Perušic a David Schweiner, dvojice Miroslav Svoboda a Stanislav Vachoušek, přičemž první jmenovaný je odchovancem volejbalu ve Starém Městě a několikanásobný účastník Slováckého beachového léta. Své umění předvedou i reprezentanti v šestkovém volejbale Jan Hadrava a Filip Habr.

„Vyvrcholení turnaje se uskuteční na Masarykově náměstí, kde se odehraje nedělní finále i zápas o třetí místo," upozornil Tomáš Němec.