Amfolkfest bude vzpomínkou na kapelníka Zdeňka Palackého

Kdy: sobota 30. července
Kde: v osadě Pulčín

Dvacátý první ročník hudební přehlídky Amfolkfest se uskuteční poslední červencovou sobotu v osadě Pulčín na Hornolidečsku. Návštěvníci Malého festivalu na konci světa, jak zní vžitý název akce, se mohou těšit na české i slovenské kapely. (více čtěte ZDE)

Sto padesát řemeslníků a kovářů obsadí o víkendu Dřevěné městečko

Kdy: sobota 30. a neděle 31. července
Kde: Valašské muzeum v přírodě

Mistři starých a mnohdy téměř zapomenutých řemesel se o víkendu sjedou do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

V sobotu a neděli 30. a 31. července se tady uskuteční 26. ročník tradičních Dnů řemesel a setkání kovářů doplněný o zajímavé soutěže a kulturní program. V něm se mimo jiné představí známá hudební skupina Yo Yo Band. (více čtěte ZDE)

Vsetínští volejbalisté o víkendu pořádají oblíbený Slivovicový turnaj

Kdy: sobota 30. a neděle 31. července
Kde: kurty u sokolovny, ZS Na Lapači

Devatenáctý ročník volejbalového turnaje losovaných smíšených družstev O valašskou slivovici bude o nadcházejícím posledním červencovém víkendu hostit město Vsetín.

Uskuteční se 30. a 31. července na kurtech u sokolovny a u zimního stadionu Na Lapači.

Slivovicový turnaj, jak se sportovní akci mezi volejbalisty říká, se za léta konání stal jedním z největších losovaných turnajů v České republice. „Na dvoudenní klání se pravidelně sjíždí kolem dvou set hráčů z celé České republiky i ze zahraničí. O oblíbenosti této akce a dobré náladě, která na něm panuje, svědčí i fakt, že na Vsetín pravidelně přijíždí i řada ligových hráčů," upozornila mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Prezence zájemců o účast v turnaji se bude konat v sobotu 30. července do 9 hodin v areálu u Sokolovny. Startovné činí 120 korun na osobu. „Hráči při přihlášení nahlásí svou výkonnost, soutěž, kterou hrají. Podle toho jsou rozděleni do výkonnostních košů a pak rozlosováni k vylosovaným kapitánkám do jednotlivých týmů," přiblížila Kousalová.

Tímto systémem je zaručená přibližná vyrovnanost všech celků, ve kterých jsou zpravidla dvě dívky a čtyři muži. Turnaj je tedy určen jak pro výkonnostní, tak i neregistrované volejbalisty.

Devatenáctý ročník Slivovicového turnaje připravují společně členové volejbalových klubů MEZ Vsetín a Austin Vsetín.