V médiích už se dokonce objevily informace, že zájem projevily zoologické zahrady v Plzni či Táboře. Valašský deník obě oslovil, zástupci obou zoo ale informace popřeli. „Oslovení s tím, zda bychom mohli medvěda přijmout, jsme byli. Radili jsme se a zvažovali naše možnosti. Medvěda k nám vzít ale nemůžeme, naše podmínky to neumožňují,“ řekl mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.

Sám byl zjevně zaskočený tím, co už bylo zveřejněno. „My jsme nikomu nic neslíbili, nikomu jsme neřekli žádné závazné stanovisko. Že máme o medvěda zájem, jsem se dozvěděl z médií k mému obrovskému překvapení,“ dodal Vobruba.

Zájem o velkou šelmu nepotvrdila ani táborská zoo. „Přijetí medvěda jsme řešili, ale pak nám bylo řečeno, že o něj má zájem zoo v Plzni, už jsme se tím tedy nezabývali,“ sdělil mluvčí Filip Sušanka.

Dodal, že pokud by medvěd přece jen neměl kam jít, je otázka, zda by se ho mohli ujmout. „Osud medvěda nám není lhostejný, máme zájem, aby přežil. Ale sami už máme medvědy tři a je nejisté, jak by se s nimi ten nový snesl. Zatím nemůžeme nikomu nic slíbit,“ podotkl Sušanka.

Ředitel táborské zoologické zahrady Evžen Korec uvedl pro Deník, že situace kolem medvěda si říká o rychlé vyřešení.

Spekulacím o odstřelu kriticky ohroženého druhu se však podle něj musí udělat přítrž. „Jediným myslitelným řešením celé situace je odchyt a umístění v zoologické zahradě. Pokud se nenajde vhodné místo u nás, je třeba uvažovat i o umístění v zahraniční zoologické zahradě,“ vyjádřil se ředitel zoo v Táboře Evžen Korec.