Obyvatelé Vsetína mohli od počátku března do konce května posílat radnici své návrhy na využití jednoho milionu korun z takzvaného participativního rozpočtu města. Ve stanovené lhůtě se sešly na dvě desítky návrhů, jen trojice z nich ale nakonec odpovídala pravidlům a úspěšně prošla posuzováním ze strany odborníků.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.
Agel zůstane provozovatelem nemocnice ve Valašském Meziříčí dalších 35 let

A právě tyto tři projekty nyní autoři představili veřejnosti. O tom, který radnice uskuteční, rozhodnou lidé v anketě. Hlasovat mohou o těchto projektech:

* Zastínění pískovišť a dětských hřišť – zastínění některých dětských hřišť na území města.

* Relaxační lavice v přírodě – zřízení odpočinkového místa v přírodě s výhledem na okolí, které je vítanou zastávkou pro turisty a cyklisty.

* Balanční hřiště pro radost – vybudování dřevěného balančně-lezecko-překážkového hřiště vhodného k rozvoji všestranných pohybových dovedností dětí.

Anketa běží až do 31. října na komunikační platformě Munipolis. Zájemci se k ní mohou připojit na adrese: https://www.munipolis.cz/app/anketa/i87S88iW.

Na základě výsledků ankety se rozhodne, který projekt radnice v příštím roce, nejpozději však do poloviny roku 2024, uskuteční.

Zeptali jsme se místostarosty Vsetína Pavla Bartoně: Jak funguje participativní rozpočet ve Vsetíně? 

„Od počátku března až do závěru května mohli obyvatelé města starší 15 let posílat návrhy projektů zaměřené na úpravu veřejného prostoru či zvelebení veřejného prostranství pro sportovní nebo volnočasové využití, dopravní infrastrukturu, životní prostředí. Nedílnou součástí každého návrhu byl rámcový popis a rozpočet projektu,“ přiblížil pravidla Pavel Bartoň.