Monkey Business zahrají v baru Tři opice

Kdy: pátek 4. března ve 20.00 hodin
Kde: bar Tři opice ve Vsetíně

Kapela Monkey Business se v pátek 4. března večer na svém turné s názvem Zatim je všecko v naprostym rychtyku zastaví v hudebním klubu Tři opice ve Vsetíně.

Monkey Business patří mezi skupiny, které od začátku ctí vlastní styl. Na české hudební scéně se objevila v roce 2000, kdy se spojil zpěvák Matěj Ruppert s kytaristou Oldřichem Krejčovským, basistou Pavlem Mrázkem, klávesistou Ondřejem Brouskem a bubeníkem Martinem Houdkem. „O rok později se k nim přidal jeden z nejvýraznějších prvků skupiny – elektrizující hlas Američanky Tonyi Graves," připomněl za pořadatele vsetínského koncertu David Kopecký.

Za vším pak stojí skladatel, hudebník, zpěvák a producent Roman Holý, o kterém se mluví jako o předním šiřiteli funkové hudby v České republice a je označován za jednu nejdůležitějších porevolučních hudebních osobností.

Kapela se hned po vydání své první desky stala objevem scény. Od té doby se setkává s nadšenými recenzemi i vyprodanými koncertními sály. Desek už má na kontě osm. Za svou tvorbu si hudebníci vysloužili řadu ocenění, včetně několika cen Anděl.

Koncert kapely Monkey Business začíná ve vsetínském hudebním klubu Tři opice v pátek 4. března ve 20 hodin.

Zámek ve Vsetíně představí pouliční umění graffiti

Kdy: sobota 5. března v 16.00 hodin
Kde: Mramorový sál vsetínského zámku

Práce několika současných vsetínských writerů (označení pro zkušené tvůrce graffiti – pozn. redakce) bude od soboty 5. března k vidění ve výstavních prostorách zámku ve Vsetíně. Návštěvníci výstavy se zároveň seznámí s historií a symbolikou této málo známé subkultury.

Většina společnosti odsuzuje graffiti jako projev vandalismu. Návštěvníci vsetínské výstavy se však přesvědčí, že může jít také o plnohodnotné umění, které zkrášluje šedivá zákoutí měst. „Záměrem této výstavy je ukázat, že graffiti nejsou jen čmárání po veřejném majetku, ale umění, které skrývá určitou myšlenku," řekl kurátor Pavel Mašláň.

Vernisáž začíná v sobotu 5. března v 16 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku. Výstava potrvá až do 15. června.

V ateliéru U Hofmanů vystaví sklomalby Jany Dočkalové-Kobzáňové

Kdy: sobota 5. března od 14.00 hodin
Kde: Valašský ateliér U Hormanů ve Velkých Karlovicích

Obrázky na skle, jejichž autorkou je malířka Jana Dočkalová-Kobzáňová, vystaví v sobotu odpoledne ve Valašském ateliéru U Hofmanů na Soláni ve Velkých Karlovicích.

Návštěvníci výstavy se mohou těšit na průřez poslední tvorbou výtvarnice z Karolinky. „Budou to tradiční motivy, kterým se věnuji. Tedy postavy Valachů, nebo například krajinky," přiblížila sklomalířka.

Malířka Jana Dočkalová-Kobzáňová se narodila ve Zlíně. Vyrůstala v malířské rodině. Malovala její matka Mlada Kobzáňová, jejím otcem byl svérázný valašský umělec, akademický malíř Jan Kobzáň.

Jana Dočkalová-Kobzáňová se malířkou skla vyučila v Novém Boru. K vlastnímu malování se ale dostala až ve svých třiceti letech. Věnovala se přírodním motivům, namalovala celou řadu kytic, ale stále častěji se vracela k figurální malbě. Stále maluje valašské ogary a cérky, taneční páry, muzikanty. Právě takové obrázky, jaké budou k vidění také v sobotu na Soláni.

Vernisáž doprovodí hudebním vystoupením zpěvačka a shodou okolností také výtvarnice Ludmila Vašková, kterou na cimbál doprovodí Petr Zetek. O úvodní slovo se postará Marie Mikulcová.

Výstava sklomaleb Jany Dočkalové-Kobzáňové začíná ve Valašském ateliéru U Hofmanů ve Velkých Karlovicích v sobotu ve 14 hodin.

Na zámku ve Vsetíně vystavili desítky kraslic

Kdy: aktuálně a až do 3. dubna
Kde: zámek ve Vsetíně

Desítky umně zdobených velikonočních vajíček z různých koutů České republiky jsou v těchto dnech k vidění na zámku ve Vsetíně. Výstava nazvaná Krásy kraslic dává návštěvníkům nahlédnout do části etnografických sbírek Muzea regionu Valašsko. (více informujeme ZDE)

Zimní železný hasič: kdo jím letos bude?

Kdy: neděle 6. března, 10 hodin
Kde: Skiareál Razula Velké Karlovice

Svědkem boje o titul Zimní železný hasič Velkých Karlovic se o víkendu stane Skiareál Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku.

Pořadatel z místní jednotky Sboru dobrovolných hasičů Tisňavy připravil pro soutěžící celkem sedm disciplín. Údery do hammerboxu, běh tunelem, přenášení zátěže, smotání hadice, převalování traktorové pneu, přelezení výškové překážky a tažení zátěže na saních. Do jejich plnění se může zapojit i veřejnost. Podmínkou ale je, že všichni závodníci musí být k plnění úkolů fyzicky i zdravotně způsobilí.

Pro nejlepší připravili pořadatelé ve spolupráci se svým partnerem vstupenky do termálních bazénů Wellness Horal ve Velkých Karlovicích.

Soutěž o titul Zimní železný hasič ve Skiareálu ve Velkých Karlovicích se uskuteční v neděli. Její úvod obstará v 9.30 hodin nástup soutěžících. Vlastní závod pak odstartuje o půl hodiny později.

Ze sousedního okresu

Zlaté jablko chystá víkend v legem

Kdy: sobota 5. a neděle 6. března mezi 10 a 18 hodinou
Kde: obchodní centrum Zlaté jablko, Zlín

Ve velkou hernu se o víkendu promění přízemí prodejní galerie obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně. Pro děti je zde připraven nový typ oblíbených stavebnic Lego s rytířskými motivy. Malí stavitelé zde mohou nejen stavět své modely, ale také se fotit a získávat odměny za splněné úkoly.

Nové stavebnice řady Lego Nexo Knights netradičně propojují starodávné prostředí imaginárního království Knighton s digitálním světem budoucnosti.

„Na děti čeká několik stanovišť, na kterých si vyzkouší, jak zahnat monstra, postavit rytíře nebo oslnit digitálního čaroděje Merloka 2.0," představuje hlavní lákadla akce s názvem Staň se hrdinou ředitel obchodního centra Zlaté jablko Jiří Kratochvíl. Akce je umístěna v přízemí galerie obchodního centra a je přístupná pouze dva dny, 5. a 6. března mezi 10. a 18. hodinou.