Zastávku tam totiž měli na třetím ročníku tradiční Svatováclavské vyjížďy majitelé vzácných veteránů. Motoristé se svými historickými vozy vyjeli v 10 hodin z Nového Jičína. Na Valašsku měli hned dvě zastávky. Zdrželi se na zámku v Lešné, od 13.30 pak celkem 120 historických plechových skvostů parkovalo u zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Nejstarší vůz byl 
z roku 1924

Více než hodinu je tam obdivovaly stovky nadšených milovníků vzácných strojů. Historické sobotní odpoledne přišel do zámeckého parku strávit i Libor Nepustil z nedaleké Juřinky. Vedle počasí, které na poslední zářijový víkend vyšlo skutečně nádherné, si pochvaloval zejména počet účastníků letošního ročníku tradiční vyjížďky. „Byl jsem tady i loni a je bezva, že také letos se sešla taková spousta aut a motorek. Člověk tady má pořád co obdivovat," chválil si Libor Nepustil.

Více než motocyklům věnoval na zámecké zahradě pozornost vzácným dobovým autům. „Motorky jsou krásné, ale české tatrovky, ty mě asi zaujaly nejvíce," přiznal Libor Nepustil. Krásné veterány přijel do zámecké zahrady obdivovat i Aleš Mičula z Rožnova pod Radhoštěm. Také jeho nejvíce zaujala tradiční česká auta kopřivnické značky atra. „Viděl jsem zde ale i krásné mustangy nebo chevrolety," připustil Aleš Mičula.

Nejstarším automobilem, který se v zámecké zahradě předvedl, byl Ford T vyrobený v roce 1924, nejstarším motocyklem pak stroj BSA z roku 1926. Početné jízdy historických strojů se se svým Harleyem Davidson VLD z roku 1941 zúčastnil také Pavel Štramberský. Jeho harley byl na letošním ročníku Svatováclavské vyjížďky jediným reprezentantem této luxusní americké značky. „Jezdím na takovéto srazy rád. Sejde se vždy hodně strojů a potkáme se se známými," vysvětlil Pavel Štramberský. Třetí ročník Svatováclavské vyjížďky si chválil také organizátor František Horák, který nejvíce ocenil neustále rostoucí počet účastníků.