„Přesnou formu zatím nevíme. Ale bez odezvy dle našich možností ten barbarský zločin v Paříži nenecháme. Formu vyjádření protestu dohodneme v pondělí na pracovní poradě," řekl v neděli po poledni Valašskému deníku valašskomeziříčský místostarosta Josef Vrátník.

Osobně považuje meziříčský radní páteční teroristický akt v hlavním městě Francie za hanebný čin. „Vyvolalo to ve mě pocity, které jsem prožíval po jedenáctém září před čtrnácti lety. Všechno ale musíme řešit s chladnou hlavou. Ale razantně a včas," poznamenal Josef Vrátník.

Obdobné stanovisko zaujal v neděli odpoledne také starosta Rožnova pod Radhoštěm Radim Holiš. „Už jsem se domlouval s některými kolegy v okolí. Jakým způsobem protest vyjádříme, rozhodneme v pondělí. Není vyloučeno, že akt spojíme s připomenutím událostí 17. listopadu 1939 a 1989," uvedl Radim Holiš.

Podle něj si páteční noční pařížskou tragédii a její kruté následky v sobotu připomněli v Rožnove pod Radhoštěm také účastníci Českého poháru ve skocích na trampolíně. „Soucítím se všemi, kterých se zbabělé počínání teroristů dotklo," svěřil se se svým názorem rožnovský starosta.

DEN DRUHÝ: SPECIÁL DENÍKu - Vše o teroristických útocích v Paříži

SPECIÁL DENÍKu: Vše o teroristických útocích v Paříži