Díky čemu jste hlavně vyhráli?

Vsadili jsme na to, že jsme šli do voleb se zkušenými lidmi, s úspěšnými starosty. Také jsme dokázali přesvědčit lidi, že volit stranu je špatně, že by měli volit osobnosti. Naše kampaň stála zejména na mně, protože lídr je zásadní. I proto jsme si vytvořili vlastní kampaň a nepřebrali tu celostátní. Nebyla postavena na heslech, ale na naší práci. Nechtěli jsme planě slibovat a voliči to ocenili.

Jakou máte představu o budoucí koalici?

Ještě jsme s kolegy nezasedli a bylo by nefér říkat mou představu do médií, když jsem ji ještě neřekl svým kolegům. Důležité je, abych své představy sdělil nejprve kolegům ve vyjednávacím týmu.

Kdy by mohla být hotová koalice?

Co nejdříve. Už příští týden bych chtěl mít jasno a koalici sestavit. Vyjednávat budu se stranami podle pořadí, na jakém se umístily, tedy nejprve s ANO. V hlavě již mám představu, jak by koalice mohla vypadat, ale nejprve to chci sdělit svým kolegům.

S kým určitě nebudete vyjednávat?

To nelze říct, protože my nemáme omezení. Vyjednávat o koalici budeme se všemi kromě komunistů.

Zůstanete do budoucna také starostou? Jak to vidíte s působením na radnici?

Já sám se divím, že není pod střetem zájmů být starostou a hejtmanem. Osobně bych to asi nezvládal, ale naopak může být užitečné být senátorem a hejtmanem, tyto činnosti se vhodně doplňují. Křeslo starosty tedy zřejmě předám, ale zatím není jasné komu. Ještě jsme to nediskutovali. Nějakou představu mám, ale tam to vyjednávání není jednoduché a bude se vyjednávat i měsíce.

Jaké jsou podle vás šance kandidátky na senátorku Šárku Jelínkovou?

Je velmi schopná, je to úžasný kandidát a věřím, že vyhraje.

Autor: Marcela Kaniová