Získal je na základě rozhodnutí trojanovických zastupitelů za obnovu památek Libušín a Maměnka a zachování kulturně historického dědictví obce Trojanovice.

Listinu stvrzující čestné občanství předal řediteli rožnovského skanzenu starosta Trojanovic Jiří Novotný spolu s místostarostkou Ivanou Vrtalovou. Jiří Novotný poděkoval generálnímu řediteli za úsilí spojené se záchranou Národní kulturní památky Libušín.

„Vážím si toho, že Jindřich Ondruš dotáhl obnovu Libušína do úspěšného konce a že Libušín znovu v plné kráse slouží návštěvníkům Beskyd,“ řekl Novotný.

Překážkou k udělení občanství podle něj není ani fakt, že Pustevny leží na katastru Prostřední Bečvy.

„Obyvatelé Trojanovic je považují za součást svého domova. Trojanovice se aktivně podílí na celé řadě nových projektů, které se na Pustevnách v současnosti uskutečňují,“ dodal starosta Novotný.

Jindřich Ondruš si uznání vyjádřeného formou čestného občanství cení.

„Chtěl bych připomenout,

že starosta Jiří Novotný se již prvního dne po požáru (Libušína) aktivně účastnil debat nad průběhem obnovy a po celou dobu byl s námi v kontaktu. Věřím, že spolupráce s obci Trojanovice bude i nadále úspěšně pokračovat,“ řekl generální ředitel Jindřich Ondruš.